Pracovní kalhoty - kvalitní & robustní


Funkční pracovní kalhoty e.s.dynamic
Funkční pracovní kalhoty e.s.dynamic
Funkční pracovní kalhoty e.s.dynamic
Dámské pracovní kalhoty e.s.motion 2020
Bezplatné vrácení zboží

Vrácení a výměna - snadno a rychle
V každém balíku je přiložen formulář pro vrácení, ve kterém je podrobně popsán postup výměny. Tento formulář prosím pečlivě vyplňte, přiložte jej k Vašemu balíku, který posíláte zpět, a zašlete jej na adresu:

General Logistics Systems Czech Republic s.r.o.
Logistické centrum Jihlava
Střitež u Jihlavy 3
588 11 Střitež u Jihlavy
Czech Republic

Dobírka

Platba předem
Dobírka

Vaše logo, perfektní na scéně

Profesionální vystupování: Vaše firemní logo uvedeme perfektně na scénu!

Upravíme Váš jednotný týmový vzhled pomocí kvalitního tisku & výšivky – přímo v objednávce!

Ať se jedná o výšivku jmen pracovníků nebo velkorysou úpravu loga: realizujte společně s námi Vaše nápady a vytvořte Vaše profesionální podnikatelské vystupování!

Dlouhé doby trvání kolekcí

I po letech lze naše průběžné kolekce ještě stále dodávat. Profitujte z našich dlouhých dob trvání jednotlivých kolekcí a zajistěte si dlouhodobě Vaše profesionální podnikatelské vystupování.

Naše výrobky se dají vzájemně kombinovat jako ve stavebnicovém systému, sezónní novinky dodávají všem celkům stále novou přitažlivost pro nový vzhled.

V 7 krocích k dokonalým pracovním kalhotám


Více než 150 různých modelů pracovních kalhot engelbert strauss

Dobré nářadí a pracovní obuv má většina. S tématem pracovních kalhot naproti tomu mnozí jednají macešsky. Často lze na stavbě vidět džíny nebo srovnatelné kalhoty. I při nejjemnějším dešti džínovina zcela promokne, těžce na nohou visí, celé hodiny je vlhká a během práce studí nohy. Tak to přece nemusí být. Moderní pracovní kalhoty umí více než klasické džíny. Chrání svého nositele, poskytují úložný prostor pro nářadí, mobilní telefon a další věci, mají pohodlný a sportovní střih. Kdo například pracuje celý den venku, potřebuje pracovní oděv, který je velmi odolný a chrání před větrem a nepřízní počasí. Lesník v lese potřebuje protipořezové kalhoty, které ochrání jeho nohy. Kdo často pracuje vkleče, potřebuje pracovní kalhoty s kapsami na nákoleníky. Jak vidíte, není vůbec snadné nalézt vhodné pracovní kalhoty. Proto bychom Vám pomocí této příručky chtěli rozhodování usnadnit. engelbert strauss nabízí více než 150 různých modelů od výhodných pracovních džínů po kalhoty s ochranou proti pořezání. Jak online, tak také v katalogu.

Dříve než přejdeme ke specifickým kolekcím, bychom Vám rádi ukázali, co je při koupi kalhot důležité. Neboť dobré pracovní kalhoty umožňují maximální svobodu pohybu, pohodlí při nošení a mají pomocné prvky.

Krok 1 – změřte se!

Není nic rušivějšího než kalhoty, které padají a nesedí správně, jakmile se člověk sehne. Proto se velikost kalhot nesmí nechat náhodě. Jak tedy co nejlépe postupovat?

Správně se změřte (ve spodním prádle, bez obuvi):

 • Tělesná výška: Nejprve zjistěte svoji tělesnou výšku.
 • Obvod pasu: Bez utahování se měří kolem pasu kalhot.
 • Obvod pasu: Bez utahování se měří kolem pasu (cca 3 cm nad kyčlí).
 • Šířka sedu: Měří se vodorovně nad nejsilnější částí hýždí.
 • Délka nohavice: Vzdálenost od chodidla (vnitřní strana) k rozkroku na vnitřní straně nohy.

Poznamenejte si hodnoty a otevřete si naši tabulku velikostí ZDE.

Vždy dle tělesné výšky jsou Vám pro pánské a dámské kolekce k dispozici tří různě velké modely. Extra prodloužené délky pro vysoké a štíhlé, chytrá řešení s více šířkami a také běžné velikosti pro pány a dámy zaručí pohodlí po celý den.

Krok 2 – jaký typ kalhot upřednostňujte?

U engelbert strauss můžete vybírat od pracovních šortek, přes kalhoty do pasu, až po kalhoty s laclem. Sami se rozhodněte, jaký typ kalhot při práci upřednostníte.

Krok 3 – vybavení Vašich nových pracovních kalhot

Zesílené silně namáhané partie

Při koupi dbejte na to, zda části, které denně silně namáháte, jsou dostatečně zesílené. Četné modely, které můžete koupit online, mají zesílené kolenní partie z velmi odolného materiálu. Pracovní kalhoty kolekcí e.s.roughtough a e.s.dynashield jsou na velmi namáhaných místech navíc opatřeny trojitými švy.

Kapsy na nákoleníky

Musíte-li často klečet, doporučujeme Vám již při koupi dbát na to, aby Vaše nové kalhoty měly kapsy na nákoleníky. Tak můžete v případě potřeby nákoleníky nasunout do kapsy k tomu určené.

Kapsy

U tématu kapes jde především o osobní vkus nositele a účel použití. Kdo nosí své kalhoty i ve volném čase, umí ocenit několik decentních kapes na nohavicích. Kdo má při sobě rád hodně věcí, pro toho jsou určené prostorné kapsy na nohavicích a zadní kapsy, do nichž lze uložit skládací metr, mobilní telefon a nářadí. Důležité je, že naplněnými kapsami není omezena funkčnost a volnost pohybu.

Odrazky

Pracujete v lese nebo při špatných podmínkách viditelnosti v silničním provozu? Mnoho pracovních kalhot engelbert strauss má decentní odrazky, které Vás v šeru ochrání. Pokud by nestačily, jsou pro Vás tím správným reflexní kalhoty s kvalitními odrazkami.

Materiál

Zcela důležité je: Profese a počasí určují materiál!

Pracovní oděvy z bavlny jsou měkké na omak a příjemné pro pokožku. Přírodní vlákna přesvědčí dobrým pohlcováním vlhkosti, vysokou odolností a optimální pevností v tahu, pomalu však schnou.

Pracovní oděvy ze syntetiky jsou stálobarevné a odolné vůči vlivům počasí. Díky materiálu jsou kalhoty velmi odolné, snadno se udržují a jsou rychleschnoucí.

Díky směsové tkanině bavlny a polyesteru mají pracovní oděvy mnoho předností. Bavlna dobře pohlcuje vlhkost a polyester zajistí rychlé schnutí. Umělá vlákna z polyesteru nebo polyamidu v zásadě pojmou méně vlhkosti a rychle ji odvedou na povrch.

Spolehlivé ochrany při vlhkosti dosáhnete speciálně povrstvenými kalhotami do deště, které kromě toho chrání tělo před větrem a průvanem.

Krok 4 – jaká kolekce se nejlépe hodí pro moji oblast použití?

Kalhoty z kolekce engelbert strauss Workwear lze rozdělit zhruba do 3 tříd:

Zaprvé máme lehčí kalhoty, s nízkou hmotností. Jsou vybaveny všemi nezbytnými prvky a poskytují maximální míru pohodlí.

 • e.s.classic
  klasický střih, decentně jednobarevné, směsová tkanina z 65 % polyesteru a 35 % bavlny, lze prát na 60 °C, elastický pas, zesílené kolenní partie s kapsami na nákoleníky
 • e.s.active
  ergonomický střih, sportovní a pohodlné, anatomické kolenní partie, dvoubarevný vzhled, 65 % polyester a 35 % bavlna, lze prát na 60 °C, pas Flexbelt, kolenní partie s kapsami na nákoleníky
 • e.s.vision
  úzký střih se sportovní siluetou, velmi lehké se strečovými vsadkami pro pohodlnou práci, redukovaný počet kapes, směsová tkanina z 65 % polyesteru a 35 % bavlny, lze prát na 60 °C, pas EAZYFIT®, bez kapes na nákoleníky
  TIP: k dostání také jako pracovní kalhoty pro dámy, zimní pracovní kalhoty s hřejivou fleecovou podšívkou a pohodlná strečová verze
 • e.s.dynashield
  velmi robustní a odolné, velmi elastické z flexibilního čtyřsměrného streče pro pohodlnou práci, lehké, prodyšné a rychleschnoucí, směsová tkanina z 93 % polyamidu a 7 % elastanu, lze prát na 40 °C, pas Flexbelt®, kolenní partie z materiálu bXeric® s kapsou na nákoleník

Pak nabízíme velmi robustní kalhoty z odolného těžšího materiálu, se zvláštním zesílením kolenních partií a všemi kapsami, které jsou potřeba.

 • e.s.prestige
  jasné barvy, velmi robustní plátno, praktické kapsy, směsová tkanina z 65 % polyesteru a 35 % bavlny, lze prát na 60 °C, pas Flexbelt®, zesílené a anatomické kolenní partie z materiálu Schoeller-dynatec® s kapsami na nákoleníky
  TIP: k dostání také jako nepromokavé funkční kalhoty
 • e.s.image
  dvoubarevné s odlišeným zesílením z materiálu CORDURA®, směsová tkanina z 65 % polyesteru a 35 % bavlny, lze prát na 60 °C, elastický pas, kolenní partie z materiálu CORDURA® s kapsami na nákoleníky
 • e.s.motion
  mnoho kapes, sportovní a pohodlné, velký výběr barev, směsová tkanina z 65 % polyesteru a 35 % bavlny, lze prát na 60 °C, elastický pas Flexbelt®, kolenní partie z materiálu CORDURA® s kapsami na nákoleníky
  TIP: k dostání také jako letní pracovní kalhoty a zimní pracovní kalhoty
 • e.s.motion 2020
  sportovní vzhled v moderních trendových barvách, inteligentní odvětrávání na stehnech, mnoho kapes, směsová tkanina z 65 % polyesteru a 35 % bavlny, lze prát na 60 °C, kolenní partie z materiálu CORDURA® s kapsami na nákoleníky
  TIP: k dostání také jako dámské pracovní kalhoty, nepromokavé kalhoty do deště a teplé zimní kalhoty
 • e.s.roughtough
  velmi silná směs bavlny CORDURA®, zcela zesílená pevnými trojitými švy, patenty, funkční tvar kapes, směsová tkanina ze 75 % bavlny a 25 % polyamidu, lze prát na 60 °C, pas Flexbelt®, kolenní partie z materiálu CORDURA® s kapsami na nákoleníky. Lze rozšířit speciálními brašnami e.s.roughtough, které se prakticky nasunou na opasek.

Navíc máme speciální kalhoty, které jsou orientovány na určité profese, např. protipořezové kalhoty s protipořezovou vložkou, svářečské kalhoty ze speciální materiálové směsi proti žáru a plamenům, kuchařské kalhoty, zdravotnické oděvy nebo reflexní kalhoty v křiklavých výstražných barvách.

Krok 5 – test nošení a pohodlí při nošení

Dobrý střih je pro příjemný pocit při nošení rozhodující. Pokud často pracujete vkleče nebo se musíte často ohýbat, měli byste bezpodmínečně zkontrolovat volnost pohybu kalhot. K tomu účelu jděte do dřepu, simulujte své denní pohyby, rozkročte se. Pokud při těchto pohybech necítíte žádné napínání a omezení a kalhoty nepadají, pak jste našli svůj model ve správné velikosti. A teď můžeme začít!

TIP: Při zkoušení si nazujte také svou pracovní obuv, potom uvidíte, zda jsou kalhoty dost dlouhé.

Krok 6 – jak budu své pracovní kalhoty prát?

Pracovní kalhoty jsou v mnoha profesích vystaveny kapalinám jako olej a jiným druhům znečištění. Jak své pracovní kalhoty správně vyperu?

Dříve než budete své pracovní kalhoty prát, vyprázdněte své kapsy. Zapomenuté hřebíky nebo nářadí mohou Vaše pracovní oděvy a pračku poškodit. Poté zapněte všechny zipy, aby nepoškodily ostatní prádlo.

Roztřiďte své pracovní oděvy podle barev a podívejte se na etiketu oděvu, na jakou maximální teplotu své kalhoty můžete vyprat.

Nejlépe použijte e.s. Prací prášek „colour plus“. Jedná se o výkonný práškový prací prostředek a účinně působí proti odolným nečistotám. Byl vyvinutý speciálně pro barevné textilie a pracovní oděvy s reklamou. Intenzivní čištění je také možné při nižších teplotách praní. Je šetrný k vláknům a chrání barvy a aplikace.

Poslední krok – doplňte svůj outfit pracovního oděvu

engelbert strauss nenabízí jen pracovní kalhoty, ale také moderní, sportovní pracovní oděvy, které vedle sladěného týmového vzhledu poskytují ještě i vysokou míru individuality pro jednotlivého zaměstnance. Jednotlivé části kolekce Workwear jsou spolu barevně sladěné jako ve stavebnicovém systému. Proto je vedle pracovních bund, pracovních kalhot a triček k dispozici i mnoho doplňků ke kombinování. Samotná pracovní obuv a bezpečnostní obuv se v designu a barevných kombinacích integruje do stávajícího firemního outfitu. Tak získáte rychle a spolehlivě z jedné ruky kompletní vybavení pro Vaši potřebu, prostřednictvím objednávky.

Máte ještě nějaké otázky nebo se chcete dovědět více o jednotlivých výrobcích? Rádi Vám poradíme osobně. Kontaktujte nás prostřednictvím e-mailu nebo telefonicky a my Vám pomůžeme najít vhodné výrobky.

Více o tomto tématu

zpět