zavřít

ODKUD VLASTNĚ POCHÁZÍ PRACOVNÍ KALHOTY?


V minulém roce jsme naše výrobky vyráběli v 31 zemích celého světa – jak v Evropě, tak také v Asii a Africe. Velká část se vyráběla v partnerských podnicích v Asii. S většinou našich výrobních partnerů nás spojuje dlouholetá a důvěrná spolupráce.

V Laosu, Bangladéši a Vietnamu vzniká více než polovina pracovních oděvů engelbert strauss. Některé tamní výrobní podniky vyrábí exkluzivně pro engelbert strauss. Kromě těchto zemí patří k nejdůležitějším stanovištím také Čína, Turecko a Itálie. V zemích označených na mapě se nachází šicí provozy, ve kterých probíhá hlavní část výroby. Zde se jednotlivé materiály, jako látky, knoflíky a zipy zpracovávají do konkrétního zboží.

Fair Wear Foundation

Na podzim 2016 jsme se stali součástí nadace Fair Wear Foundation. Cílem této organizace je zlepšení pracovních podmínek v textilním průmyslu.

Výroba s dlouholetými partnery

Již celá léta se vyvíjela dobrá, důvěrná partnerství – v některých případech dokonce osobní přátelství. Důvěra a stálost nám dávají možnost dalšího vývoje výrobních podmínek.

Surovina & příze

Na počátku dobrého výrobku jsou kvalitní suroviny. Trvanlivost, ochrana proti oděru, odolnost proti přetržení, elasticita, prodyšnost, komfort při nošení – naše pracovní látky musí mít vysoké technické výkonnostní hodnoty. Proto naše látky často vyvíjíme sami.

Výroba barev

Management barev má pro pracovní oděvy zvláštní význam, proto vyvíjíme vlastní barevné receptury.

Proces tkaní

Příze se utká do jednoho pásu látky. Přímo na stroji se provádí kontrola kvality.

Střih & šití

Výrobek se skládá z mnoha jednotlivých dílů– tak například přibližně 100 nastřižených dílů vytvoří e.s. Pracovní kalhoty. Při sešívání pevných pracovních látek je zapotřebí nejvyšší pečlivosti.

Kontrola kvality

Naše výrobky kontrolujeme během celého výrobního procesu – neboť naším požadavkem je nejvyšší kvalita.