Funkční
pracovní oděvy


Odolné, funkční & týmové
Skvělé styly pro plné pracovní nasazení


Funkční oděvy

Venku bývá občas i nevlídně – to ví nejlépe každý, kdo každý den pod širým nebem zvládá náročné pracovní úkoly. Zde je zapotřebí mimořádná ochrana: Regulace tělesného klimatu je totiž předpokladem pro zdravou práci. Nachlazení, prochladnutí a následkem toho natažení svalů jsou hlavní faktory pracovních úrazů, vedoucí k nemocem. Profesionální pracovní oděv je proto také funkčním oděvem, který trvale chrání – před nadměrným horkem, před prochladnutím a před počasím. e.s. Pracovní oděvy s funkcí, to znamená: více výkonu pro silné týmy!

Proč vlastně „funkce“?

Aby byl pracovní oděv obzvláště praktický – tedy aby „fungoval“ – je samozřejmé. Hodně kapes a přihrádek, přesně tam, kde jsou třeba. Kapsy na nákoleníky, systémy pasu s nastavitelnou šířkou, silné látky se snadnou údržbou, optimální možnost pohybu: to funguje skvěle!

Ale pracovní oděv s funkcí umí ještě víc: kombinuje praktické výhody pracovního oděvu s ochranou proti nepříznivému počasí a klimatický komfort funkčního oděvu.

Princip cibule
Vrstva po vrstvě – chytré řešení oblékání!

U principu cibule udržuje více vrstev oděvu tělo stále v „provozní teplotě“. A pokud je funkce jednotlivých vrstev vzájemně vyladěná, působí princip cibule jako dvojitá funkce: reguluje zevnitř, chrání zvenčí.

1. Základní vrstva

Odvod vlhkosti

+ rychlý (přímý) příjem & odvádění vlhkosti
+ odvod vlhkosti do tepelné vrstvy

2. Teplá vrstva

Zahřívání a izolace

+ ochrana před prochladnutím
+ odvod vlhkosti ze základní vrstvy do vrstvy s ochranou proti nepříznivému počasí

3. Ochrannou vrstvu

Ochrana proti nepřízni počasí & klimatický komfort

+ ochrana proti nepříznivému počasí (vítr, déšť, sníh, mlha)
+ odvádění vlhkosti směrem ven

Základní vrstva

Zaměřeno na přenos


Naprosto volný pohyb, vysoce prodyšné - elastické funkční spodní prádlo pro ZÁKLADNÍ VRSTVU

Výrobky ZÁKLADNÍ VRSTVY se dotýkají přímo pokožky a mají především jeden úkol: odvádění! Nadbytečné teplo a tělesnou vlhkost je třeba rychle pohltit a odvést. Charakteristickými výrobky 1. vrstvy jsou proto vysoce prodyšné funkční ponožky, funkční spodní prádlo a funkční trička.

Přehled všech produktů

tepelný stupeň

e.s. Clima concept

e.s. Clima concept ukazuje optimální tepelný stupeň podle venkovní teploty a tělesné aktivity: funkční ponožky a funkční spodní prádlo pro každé použití a každý teplotní stupeň od "cool", přes "light" až po "warm" a "x-warm".

+ pro teplé dny
+ příjemně lehké
+ teploty nad 0°C

+ pro teplé dny
+ příjemně lehké
+ regulace klimatu

+ pro chladnější dny
+ hřejivé
+ příjemný klimatický pocit

+ pro opravdu chladné dny
+ extra hřejivé

Materiál
Špičkové textilie
Čisté přírodní vlákno

FIBERtwin®

Performance perfektní po všech stránkách

FIBERtwin® – to jsou dynamické špičkové textilie s výkonnými výrobky pro první a druhou vrstvu oblečení. Díky speciálním výrobním technikám a směsi materiálů vznikají výrobky FIBERtwin® se zcela rozdílnými vlastnostmi a funkcemi.

+ vysoce aktivní, funkční prádlo s absolutní volností pohybu pro základní vrstvu
+ špičkový, výkonný fleece s různými strukturami povrchu pro tepelnou vrstvu

FIBERtwin® – základní vrstva

Funkčně silné lehké váhy skupiny FIBERtwin® BASIS udržují tělo v suchu a aktivní – i při silné zátěži. Spodní vrstvu oblečení zde charakterizují FIBERtwin® funkční prádlo a funkční trička.

+ rychlý příjem a bezprostřední odvod vlhkost

+ nejvyšší volnost pohybu

+ příjemné pro pokožku "

Teplá vrstva


Izolace a pohyb


Fleecové bundy jako tepelná vrstva - uchovávání a předávání tepla

Ochrana těla před pronikajícím chladem a současně odvod nadbytečného tepla směrem ven: funkce uchovávání tepla v 2. vrstvě musí reagovat velmi flexibilně. Pro tepelnou vrstvu jsou proto typické fleecové bundy, fleecové troyery, troyery z termostreče – elastické výrobky z pleteniny pro komfortnější pohyb v různých tloušťkách materiálu a tepelných stupních. Vysoce aktivní směsové tkaniny jsou ideální pro optimální cirkulaci tělesného tepla a čerstvého vzduchu.

Přehled všech produktů

Materiál
Prodyšné textilie
Trvanlivá umělá vlákna
Špičkové textilie

dryplexx® – tepelná vrstva

Textilie dryplexx® jsou vysoce prodyšné a lze je proto optimálně integrovat do vícevrstvých systémů. V tepelné vrstvě se převážně používají obzvlášť flexibilní fleecové a softshellové výrobky dryplexx® v různých strukturách.

Ochrannou vrstvu

PŘÍRODNÍM ŽIVLŮM NAVZDORY!


Pracovní bundy podle DIN EN 343 - voděodolné všestranné funkce pro OCHRANNOU VRSTVU

Při použití ve venkovním prostředí je ochrana proti nepříznivému počasí základním požadavkem na profesionální pracovní oděvy, protože při extrémních povětrnostních podmínkách je práce venku opravdovou výzvou. Zde je poptávka po flexibilitě! Optimální ochranu za každého počasí poskytují univerzální bundy, dvojité bundy a funkční bundy 3 v 1. Flexibilní a lehké jsou softshellové bundy. Přirozeně musí také obuv poskytovat odpovídající ochranu. U pracovní a bezpečnostní obuvi sází engelbert strauss na membránovou technologii dryplexx® extreme a dryplexx® waterproof.

Přehled všech produktů

norem & materiálů


Norma
Prodyšné textilie

Naše oděvy do deště s certifikací podle Evropské normy DIN EN 343:2003+ A1:2007 + AC:2009 se testují za běžných zátěží pracovního světa z hlediska vodotěsnosti a prodyšnosti. Ukazatele vodotěsnosti a prodyšnosti se dělí do tří tříd, kdy nejvyšší třída poskytuje také nejvyšší ochranu resp. nejvyšší prodyšnost.

FLEXIBILNÍ V KAŽDÉ SITUACI
E.S. FUNKČNÍ PRACOVNÍ ODĚVY SE PŘIZPŮSOBÍ!
Mokro
Vítr
Chlad
Proměnlivé počasí

DIN EN 343:2003 – Ochrana proti dešti

+ vodotěsnost & prodyšnost při mechanické zátěži
+ ochrana proti vlhku také při silném dešti

Správná péče o
funkční oděvy

Funkční oděvy do práce musí něco vydržet. Správná péče je rozhodující pro trvalé udržení funkcí pracovních oděvů, jako je prodyšnost, vodotěsnost a vzhled. Poskytneme Vám několik tipů k péči o oděvy a pracovní obuv s membránou a také Vám nabídneme vhodné ochranné prostředky.
TIPY NA PÉČI
Denní nošení přispívá k opotřebení, funkční oděvy by proto měly být častěji „obměňovány“.
Neperte příliš často, především u vnějších vrstev stačí pořádně vyvětrat nebo odstranit povrchové znečištění pomocí kartáče.
Nepoužívejte žádná změkčovadla! Ta zabraňují prodyšnosti pracovních oděvů.
Nečistoty a prach by měly být před praním v pračce nahrubo odstraněny kartáčem na šaty.
Je třeba zamezit skladům a záhybům. Pracovní oděv pověste na vhodné ramínko nebo ho pořádně složte.

Praní

Správné praní často rozhoduje o životnosti funkčního oblečení. Teplota praní by měla odpovídat teplotě na etiketě – pokud není k dispozici žádný pokyn k péči, měly by se funkční bundy & spol. prát co nejšetrněji (30° C / jemné prádlo). Před praním zapněte zdrhovadla a suché zipy a pračku neplňte příliš velkým množstvím. Aviváže a avivážní přísady v pracích prostředcích jsou tabu!

Žehlení

Většina funkčních textilií nevyžaduje žehlení. Většinou stačí nechat je schnout na kvalitním ramínku na šaty nebo je dát do bubnové sušičky.

Kdyby ale bylo nutné funkční oděv – například funkční košili – vyžehlit, platí tato pravidla: žehlete jenom na nízkou teplotu a bez páry! Utěrka vložená mezi oděv a žehličku chrání materiál. Fleecové bundy se nemají žehlit. Lepší je bundu po šetrném praní krátce protřepat, pověsit a nechat schnout.

Sušení

Také tady platí: Řiďte se pokyny na štítku! Celkově platí, že impregnovaným oděvům teplo prospívá.

Produkty, které jsou vhodné do sušičky, dejte do sušičky zapnuté na nejnižší stupeň a nechejte je v ní asi půl hodiny – nesmí úplně vyschnout! Oděvy, které podle údaje na štítku nejsou vhodné do sušičky, nechejte odkapat a schnout na vzduchu.

Impregnace

Impregnace je první ochranná vrstva proti mokru, prachu a špíně. Proto naléhavě doporučujeme pravidelně provádět udržovací impregnaci!

Funkční textilie je třeba ošetřit impregnačním prostředkem nejpozději tehdy, když voda přestane stékat po kapkách z povrchu textilie. Použijte buď vhodný impregnační prací prostředek, nebo oděv ošetřete po praní speciálním impregnačním sprejem na textil.

Ošetřování obuvi

Prodyšná, vodotěsná pracovní obuv potřebuje k udržení své kvality speciální ošetřování. Pravidelné čištění, sušení a impregnace zachová její funkčnost.

Při ošetření nejprve přímo odstraňte hrubé nečistoty a potom očistěte celou botu vlažnou vodou a/nebo speciálním čisticím sprejem. Mokrou obuv nechejte pomalu schnout, nikdy ji nevystavujte přímému působení zdrojů tepla (topení atd.). Účinnou pomocí je vycpání obuvi savým materiálem (např. novinovým papírem). Určitě je vhodné pořídit si rezervní pár pracovní obuvi a oba páry po dni pravidelně střídat.

Doporučujeme pravidelně impregnovat pracovní a bezpečnostní obuv s klimatickou membránou – poprvé před prvním obutím a pak před první aplikací ošetřovacího přípravku.

Menu Produkty
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků
4 / 4 zboží
dosažen max. počet pro tuto kategorii!
Pro přidání dalších druhů zboží odstraňte prosím alespoň 1 zboží z kategorie.
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků
bylo přidáno do porovnávacího seznamu.
Přidat druh zboží
Pro porovnání výrobků je třeba výrobky přidat do porovnávacího seznamu.
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků