Funkční pracovní oděvy engelbert strauss

FUNKČNÍ PRACOVNÍ ODĚVY


ADVENTURE FEELING


Moderní pracovní oděvy mohou být více než jen odolné. Správně kombinované chrání uživatele před úrazem a nepřízní počasí a zajistí profesionální vystupování celého týmu. Vyrobeno ze silných materiálů, které obstojí v každodenním pracovním nasazení, přesvědčí trvale kompetentním dojmem - i po několika cyklech nošení. Oděvy jsou vylepšeny praktickými detaily a chytrými řešeními pro pohodlí při práci - a to pokud možno vše najednou!

ZAMĚSTNANCI V TOP FORMĚ

Regulace tělesného klimatu je předpokladem pro zdravou práci. Nachlazení, prochladnutí a natržení prochladlých svalů - to jsou hlavní faktory výpadků práce způsobené pracovní neschopností. Profesionální pracovní oděvy proto trvale chrání - před nadměrným horkem, prochladnutím a nepřízní počasí. Funkční pracovní oděvy e.s. - větší výkon pro silné týmy!

TÝMOVÉ JAKO NIKDY

Kvalitní vzhled zaměstnanců nabývá stále více na významu. Silná týmová identifikace odráží zcela individuálním způsobem filozofii a profesionalitu firmy. S pracovními oděvy ve firemních barvách, doplněnými potiskem, výšivkou nebo laserovým gravírováním se zaměstnanci stanou velvyslanci firmy. engelbert strauss dodává funkční pracovní oděvy - v souladu s firemním stylem - s kvalitní úpravou. V jedné objednávce. Silný efekt, silný pocit sounáležitosti!

Pracovní oděvy engelbert strauss - chytré vrstvení
Pracovní oděvy na principu cibule

Vrstvení – chytré oblékání


ODVOD VLHKOSTI - TEPLO - OCHRANA PŘED NEPŘÍZNÍ POČASÍ - to jsou hlavní úkoly funkčního pracovního oblečení. Díky vrstvení reaguje funkční oblečení na výkyvy teploty a měnící se počasí. Cílem je udržet tělo trvale v „provozní teplotě“. Několik tenkých vrstev nošených na sobě funguje lépe, než jeden silný kus oblečení. Pokud jsou vrstvy ve své funkci vzájemně sladěny, funguje princip cibule dvojnásobně: reguluje zevnitř, chrání zvenku.

Základní vrstva pracovního oblečení - odvod vlhkostiTepelná vrstva pracovního oblečení - zahřívání a izolaceVrstva proti vlivům počasí pracovního oblečení - ochrana proti nepřízni počasí a klimatický komfortVrstvení pracovního oblečení
Základní vrstva - odvod vlhkosti

ZAMĚŘENO NA PŘENOS

Produkty základní vrstva - funkční spodní prádlo a funkční ponožky

Naprosto volný pohyb, vysoce prodyšné - elastické funkční spodní prádlo pro ZÁKLADNÍ VRSTVA


Výrobky ZÁKLADNÍ VRSTVA leží přímo na pokožce a mají především jeden úkol: Přenos! Přebytečné teplo a tělesná vlhkost musí být rychle absorbovány a odvedeny. Charakteristickými produkty 1. vrstvy jsou vysoce prodyšné funkční ponožky, funkční spodní prádlo, funkční trička - zkrátka jakýkoliv funkční oděv s přímým kontaktem s pokožkou. Rozhodující je vysoká prodyšnost: ani ta nejlepší pracovní obuv není účinná bez funkčních ponožek. Potřebný komfort pohybu ve funkčním prádle zajišťují vysoce elastické tkaniny a použití elastických vláken jako například elastan. Zvolení správného materiálu pro každé roční období, výkonnostní stupeň a tělesnou aktivitu je rozhodující pro optimální základní vrstvu. Přitom pomůže e.s. clima concept.

engelbert strauss Funkční tílko - e.s. Funkční-Longsleeve basis-light
engelbert strauss Funkční kalhoty - e.s. Funkční-Long Pants basis-light
engelbert strauss Funkční ponožky - e.s. Víceúčelové ponožky Funct. light/high
engelbert strauss Funkční tílko - e.s. Funkční-Tričko clima-pro,warm, dámské
Tepelná vrstva - izoluje a chrání

IZOLACE A POHYB

Produkty tepelná vrstva - pracovní oděvy uchovávající teplo

Fleecové bundy jako TEPELNÁ VRSTVA - uchovávání a předávání tepla


Ochrana těla před pronikáním zimy a současně odvádění přebytečného tepla směrem ven - to je úkol 2. vrstvy. Suchá zima, stálé střídání vnitřních a vnějších prostor, slunce a vítr: 2. vrstva zajišťující teplo musí reagovat mimořádně flexibilně. Tenké textilní materiály vhodné pro pohyb určené pro práce ve vnějších prostorech a pro příjemné venkovní teploty zajišťují optimální hospodaření s teplem. Výrobky s vysokým vlasem akumulují teplo a izolují při nízkých venkovních teplotách. Typické pro tepelnou vrstvu jsou fleecové bundy, fleecové mikiny, thermostretchové mikiny - elastické pletené zboží pro větší komfort pohybu v různých tloušťkách materiálu a různých teplotních úrovních. Vysoce prodyšné směsové tkaniny jsou ideální pro optimální cirkulaci tělesného tepla a čerstvého vzduchu.

engelbert strauss Fleecová pracovní bunda - Fleecová bunda s kapucí e.s.motion 2020
engelbert strauss Fleecový troyer - Troyer z microfleecu dryplexx® micro
engelbert strauss Pracovní bunda z vlákenného rouna - Bunda z vlákenného rouna e.s.roughtough
engelbert strauss Fleecový troyer - Fleecový troyer e.s.motion 2020, dámská
engelbert strauss Pracovní bunda se zipem - e.s. Bunda se zipem Highloft, dámská
engelbert strauss Pracovní propínací bunda - e.s. Funkční mikina na zip solid
vrstva proti vlivům počasí - navzdory dešti, větru a nepřízni počasí

PŘÍRODNÍM ŽIVLŮM NAVZDORY!

Produkty vrstva proti vlivům počasí

Pracovní bundy podle DIN EN 343 - voděodolné všestranné funkce pro VRSTVA PROTI VLIVŮM POČASÍ


Ochrana před nepřízní počasí je základním požadavkem profesionálních venkovních oděvů pro venkovní použití. Prudký déšť, třeskutá zima, mlha - při extrémním počasí jsou práce venku výzvou. Musí být poskytnuta trvalá ochrana, při silné fyzické zátěži musí být odváděno přebytečné tělesné teplo - tuto rozpolcenost zvládají oděvy chránící proti nepřízni počasí. Produkty 3. vrstvy oblečení toho umí opravdu hodně. Flexibilitu při každém počasí nabízejí bundy do každého počasí, dvojité bundy, funkční bundy 3 v 1. Flexibilní a lehké jsou softshellové bundy. Povoskované bundy s ochranou proti nepřízni počasí pro větší odolnost a high tech izolační materiály jako ISOFILL® zvyšují funkčnost pracovních bund engelbert strauss. U profesní a ochranné obuvi sází engelbert strauss na membránové technologie dryplexx® extreme a dryplexx® waterproof.

engelbert strauss Pracovní bunda proti dešti - Funkční bunda e.s.prestige
engelbert strauss Pracovní kalhoty proti dešti - Funkční kalhoty do pasu e.s.prestige
engelbert strauss Ochranná obuv - e.s. S3 Bezpečnostní obuv Alrakis mid
engelbert strauss Softshellová pracovní bunda - Softshellová bunda e.s.vision, dámská
engelbert strauss Funkční bunda e.s.motion denim, dámské
engelbert strauss Ochranná obuv S3 - e.s. S3 Bezpečnostní obuv Cursa
Pracovní oděvy engelbert strauss flexibilní v každé situaci

E.S. FUNKČNÍ PRACOVNÍ ODĚVY SE PŘIZPŮSOBÍ!

Flexibilita na pracovišti. Vždy. Všude. To je podmínkou, pokud má být vše na 100 %. Mínusové teploty, bouře, vytrvalý déšť, prudké slunce, střídavé počasí, zóny s průvanem a hodně pohybu v uzavřených prostorech - je nutné, aby se pracovníci na své oblečení mohli trvale spolehnout. e.s. Funkční pracovní oděvy jsou koncipovány pro všechny varianty. Účinně regulují tělesnou teplotu, poskytují trvalou ochranu před nepřízní počasí a garantují zdravou práci. V každé pracovní situaci.

Kupte nyní - Bunda do deště e.s.motion 2020 superflexKupte nyní - Funkční bunda e.s.prestigeKupte nyní - e.s. S5 Neoprénové bezpečnostní obuv Kore highPracovní oděvy engelbert strauss chrání před vlhkem

VODNÍ ÚTOK! OCHRANA PŘED MOKREM PŘI VYSOKÉM TLAKU
Prudký déšť bičuje pracovní oblečení. Při odpařování z pracovní bundy sklouzávají kapičky vody. Oblečení chránící proti nepřízni počasí se suverénně postaví každé podobě vody. Produkty jsou během simulovaného typického pracovního zatížení testovány podle DIN EN 343:2003. Pokud materiál a švy obstojí, je norma ochrany proti dešti splněna.

Kupte nyní - Funkční kalhoty s laclem e.s.prestigePracovní kombinézy engelbert strauss
Testimoniály engelbert strauss
Pracovní oděvy engelbert strauss v praktickém testu - soukromý tesař

„Když jsem na montáži, dostanu se na nejrůznější místa. Moje práce se často odehrává venku. Jako například tady na horách. Ve výšce to pěkně fouká. Občas sněží a výjimkou nejsou ani mrazy. Proto potřebuji pracovní oblečení, které bude vrstvu za vrstvou funkční. Musí mě hřát, ale musí být i prodyšné - od spodního prádla až po bundu a pracovní kalhoty.“

Jak pečovat o funkční pracovní oděvy?

JAK PEČOVAT O FUNKČNÍ PRACOVNÍ ODĚVY?

Pracovní oděvy musí mnohé vydržet. Aby zůstala dlouho zachována funkčnost pracovního oblečení, má zásadní význam správná péče. Dáme Vám několik tipů na péči o Vaše funkční oděvy a pracovní obuv s membránou a doporučíme Vám vhodné ošetřující prostředky.

Tipy na praní a údržbu funkčních pracovních oděvů engelbert strauss

PRANÍ

Jak si zachová moje prodyšná bunda svoji funkci? Na jakou teplotu by se měla prát moje softshellová bunda? Jak odstraním ze svého pracovního oblečení odolnou špínu? Správné praní často rozhoduje o životnosti funkčního oblečení. Vždy by měla být dodržena teplota praní uvedená na etiketě - pokud nejsou k dispozici žádné pokyny k údržbě, měly by být funkční bundy a podobně prány tak šetrně, jak to jde (30°C / jemné prádlo). Zipy a suché zipy před praním zavřete, pračku neplňte úplně. Změkčovadla a změkčující přísady v pracích prášcích jsou tabu! Spolehlivě odstraní typické pracovní znečištění, chrání barvy, vlákna a aplikace, a proto se hodí zvláště dobře pro čištění a údržbu vícebarevných pracovních oděvů s intenzivními barvami a pracovních oděvů s potiskem nebo výšivkou.

SUŠENÍ

I pro sušení funkčního oblečení je třeba dodržovat údaje na etiketě. Obecně platí, že teplo působí na impregnované oblečení pozitivně. Bubnové sušičky tedy nejsou pro voděodolné a prodyšné pracovní oděvy tabu - teplem může být vodoodpudivý impregnační efekt dokonce reaktivován. Produkty vhodné do sušičky za tímto účelem vložte do sušičky a nechte cca půl hodiny sušit - ne zcela vysušit! Oděvy, které nejsou dle etikety vhodné pro sušení v bubnové sušičce, nechte vykapat a uschnout na vzduchu.

ŽEHLENÍ

Většina funkčních bund a kalhot je nežehlivá. Především u nemačkavého oblečení je pěkný a udržovaný dojem dosažen již vysušením na vhodném ramínku nebo usušením v sušičce. Pokud by však přesto bylo nutné pracovní oděvy žehlit, např. u funkčních košil, i zde platí, že teplo působí na funkční vlastnosti pozitivně. Pamatujte, že se funkční textilie žehlí pouze na nepříliš vysoké teploty a bez napařování! Ručník vložený mezi oblečení a žehličku ochrání materiál - vodoodpudivá impregnace může být tímto způsobem dokonce oživena. Fleecové bundy by se neměly žehlit. Vhodnější je pracovní bundu po jemném vyprání krátce vytřepat a poté pověsit k usušení.

IMPREGNACE

Impregnace pracovních oděvů je první ochrannou vrstvou proti mokru, prachu a špíně. Impregnace podporuje funkčnost voděodolných pracovních bund, je vystavena silnému zatížení mechanickými vlivy jako je otěr nebo účinkům typického pracovního znečištění. Proto se výslovně doporučuje dodatečná impregnace! Nejpozději tehdy, když voda z vrchního materiálu již nesklouzává v krůpějích, nýbrž dojde ke vzniku mokré skvrny, měly by být funkční textilní materiály ošetřeny impregnací. V závislosti na intenzitě používání doporučujeme bundy s ochranou proti nepřízni počasí a funkční kalhoty při/po každém praní znovu naimpregnovat, aby se předešlo pronikání nečistot do tkaniny. To je možné buď vhodným impregnačním pracím prostředkem nebo po vyprání speciálním impregnačním sprejem na textil.

e.s. Impregnační
sprej na textil
-------

ÚDRŽBA OBUVI

Prodyšná, voděodolná pracovní obuv vyžaduje speciální péči, aby byla zachována její funkčnost a aby byla dosažena trvalá účinná ochrana. Pravidelné čištění, sušení a impregnování chrání před pronikáním vlhkosti, špíny, oleje, prachu a vzniku skvrn. Ošetřuje se současně kůže a textilní materiály. Hrubou nečistotu rovnou odstraňte kartáčem nebo hrubým hadříkem, poté celou obuv vyčistěte vlažnou vodou a/nebo speciálním čistícím sprejem. Mokrou obuv nechte pomalu vyschnout, nikdy ne přímým zdrojem tepla (např. topením, apod.). Sušení může být účinně podpořeno vycpáním savým materiálem (např. novinovým papírem).V každém případě je vhodné mít druhý pár obuvi a obuv střídat. Náš speciální sušák obuvi vysuší veškerou vlhkost šetrným způsobem vzduchem o teplotě 37 °C za méně než 120 minut. Doporučujeme profesní a ochrannou obuv s klimatickou membránou pravidelně impregnovat - před prvním nošením, především předtím, než je poprvé nanesen ošetřující přípravek.

e.s. Impregnační
sprej na obuv
------

e.s. Čisticí a pečující
sprej na obuv
------

TIPY NA PÉČI

Denní nošení přispívá k opotřebení, funkční oděvy by proto měly být častěji „obměňovány“.

Je třeba zamezit skladům a záhybům. Pracovní oděv pověste na vhodné ramínko nebo ho pořádně složte.

Nečistoty a prach by měly být před praním v pračce nahrubo odstraněny kartáčem na šaty.

Neperte příliš často, především u vnějších vrstev stačí pořádně vyvětrat nebo odstranit povrchové znečištění pomocí kartáče.

Nepoužívejte žádná změkčovadla! Ta zabraňují prodyšnosti pracovních oděvů.

Řádně udržovaná obuv

Neudržovaná obuv