SPRÁVNÁ PÉČE O PRACOVNÍ

A BEZPEČNOSTNÍ OBUV


PROČ VLASTNĚ O
OBUV PEČOVAT?

Stejně jako pila pro lesního dělníka nebo lžíce pro obkladače je také Vaše pracovní obuv podstatnou součástí Vašeho všedního dne. A přesně jako Váš nástroj by také Vaše obuv měla být správně ošetřena. Jen tak bude spolehlivě fungovat a bude Vás pokud možno co nejdéle chránit při práci. Neboť zatímco pila se bez péče otupí, Vaše obuv ztratí svoji prodyšnost nebo se začne lámat. Rychle se ale z „nemilé“ stane také „nebezpečnou“: nedostatečnou péčí nebo pouhou nepozorností se mohou porušit prvky Vaší obuvi, které Vás vlastně mají chránit.

Bohužel se setkáváme s mnoha defekty, které vyplývají z nedostatečné a chybné péče nebo protože obuv není používána tak, jak bylo zamýšleno – tu bohužel nemůžeme přijmout zpět. Zcela podle našeho hesla "enjoy work" bychom Vám proto rádi poskytli několik rad pro optimální péči o obuv, abyste se z ní mohli dlouho radovat a měli jste se svou obuví engelbert strauss pocit bezpečí.

CO VŠECHNO PATŘÍ
K PÉČI O OBUV?

Pro mnohé znamená péče o obuv především jedno: kartáčování. To je sice pravda, ale jen částečně. Péče o obuv může totiž být aktivní a pasivní. A pasivní péče o obuv začíná již při výběru obuvi: musí dobře sedět. Bezpečnostní obuv se časem nepřizpůsobí tolik, jako například tenisky. Tím dochází k dalšímu zatížení obuvi na špatných místech a to může ovlivnit dokonce vlastní chůzi - ani nohám to nečiní dobře a člověk pak nemá chuť obuv nosit. Obuv však musí vyhovovat nejen Vašim nohám, ale i Vaší činnosti. Proto přesně zkontrolujte, jaké vlastnosti musí mít obuv pro Vaši práci. Například pracujete-li hodně vkleče, měla by mít Vaše obuv překrytí špice.

Různé podklady vyžadují různé vlastnosti podrážky a samozřejmě hraje důležitou roli i bezpečnostní třída. S naším intuitivním filtrem obuvi si můžete sestavit svůj individuální výběr obuvi přesně s těmi vlastnostmi, které jsou pro Vás důležité. Ve své nové pracovní obuvi byste se již při prvním zkoušení měli cítit dobře a obuv by měla být vhodná pro Vaši pracovní oblast, neboť Vás bude v ideálním případě při práci denně doprovázet příští měsíce nebo dokonce roky. Může to znít banálně, ale důležité je i to, jak si svou pracovní obuv nazouváte. Náš tip je v každém případě obouvací lžíce, aby se zbytečně nezatěžovala oblast paty.

K pasivní péči o obuv toho však patří ještě více. Profesionální pracovní obuv toho sice může zvládnout hodně, ale sama si také potřebuje odpočinout. Neboť ačkoliv zejména kožená obuv umí velmi dobře pojmout vlhkost, potřebuje až 24 hodin na to, aby ji zase odvedla. Proto je naše doporučení: raději používat dva různé páry. Tak si může jeden pár vždy od práce odpočinout a oba tak budou mít ještě delší životnost.

I ta nejodol-
nější obuv se
opotřebuje.
Bez správné
péč však ještě
rychleji.

Pracovní obuv
musí být od
počátku
pohodlná.

Používejte raději
2 páry obuvi -
tím značně
prodloužíte
životnost
obou párů.

NO GO’S

Vaše pracovní obuv je praktickou součástí Vašeho životního pojištění. Nesprávné používání, péče a manipulace mohou mít pro Vás fatální následky a obuv poškodit. Chtěli bychom Vám ukázat několik konkrétních příkladů, které velmi dobře znázorňují nesprávnou manipulaci. Na tři chyby, o kterých velmi často slýcháme, bychom však chtěli ještě jednou upozornit:

PRAČKA

Pracovní obuv nikdy nepatří do pračky! Vnější materiál a prvky obuvi se tak poškodí.

ÚPRAVY

Součásti naší obuvi jsou vzájemně dokonale sladěné. Nepoužívejte cizí součásti, jako například vkládací stélky, a neprovádějte žádné úpravy obuvi. U obuvi ESD například rychle zaniknou ochranné vlastnosti, pokud jsou používány nevhodné vložky! Chcete-li provádět úpravy, projednejte je pokud možno s odborníkem.

ZNEČIŠTĚNÉ PRACOVIŠTĚ

Vzorec je jednoduchý: čisté pracoviště = čistá obuv. Zkontrolujte, zda máte své bezprostřední pracoviště čisté a bez zbytečných zdrojů nebezpečí. Stojíte-li například stále v oleji nebo chemických kapalinách, je podrážka obzvláště zatěžována. Pomocí mřížových roštů nejen zvýšíte bezpečnost svého pracoviště, nýbrž také životnost své obuvi.

Před každým nazutím
zkontrolujte ev.
poškození své obuvi!

Jaký materiál je Vaše obuv?

JAK SE ODSTRAŇUJÍ
HRUBÉ NEČISTOTY?

Špinavá pracovní obuv je nejen nepěkná, ale povrchové nečistoty se negativně projeví i na prodyšnosti. Dokonce mohou zalepit funkční membránu. A čím je obuv méně prodyšná, tím více potu a vlhkosti se drží uvnitř. Přitom je to skutečně snadné: hrubé nečistoty a prach odstraňte u kožené obuvi vždy přímo kartáčem, trochou vlažné vody a případně trochou neutrálního mýdla. Přitom ji pomalými a rovnoměrnými pohyby bez přílišného tlaku kartáčujte. Také vodní nebo sněhové okraje by měly být přímo ošetřeny, dokud je obuv ještě vlhká.

Velmi pohodlná:

S profesionálními čisticími pro-
středky na obuv jako například
naším prostředkem Extreme se
kartáčování hravě stane zvykem.

Hrubé nečistoty
odstraňte pomocí
kartáče, teplé vody
a neutrálního
mýdla.

ABYSTE BYLI CHRÁNĚNI V DEŠTI:
IMPREGNACE OBUVI

Značné množství naší pracovní a bezpečnostní obuvi je vybaveno nepromokavou a přesto velmi prodyšnou membránou dryplexx®. Aby si tato membrána dlouhodobě zachovala své praktické vlastnosti, musí být obuv nejen vždy čištěna, ale také impregnována. Doporučujeme tak činit přímo před prvním nošením a potom pravidelně podle zatížení a znečištění. Obecným pravidlem je, že se obuv znovu ošetřuje asi po 2-3 navlhnutích. Bezpodmínečně však dbejte na to, aby byl používaný impregnační sprej vhodný pro membránu dryplexx® a při jeho aplikaci dodržujte vzdálenost asi 20-30 cm. Důležité je, aby byl povrch vlhký, avšak ne mokrý. Ostatně: samozřejmě můžete impregnovat také obuv, která nemá nepromokavou membránu. Díky tomu sice není nepromokavá, přesto však svrchní materiál lépe odpuzuje vlhkost.

Žádný rozdíl mezi:

Impregnujte obuv
před 1. nazutím
a po každém
2. až 3. navlhnutí.
Ne příliš vlhce!

Jaký materiál je Vaše obuv?

WELLNESS PRO OBUV:
KRÉMY & VOSKY

Vedle čištění a impregnace Vaše kožená pracovní obuv také občas potřebuje menší kosmetické ošetření. S voskem na useň nebo krémem na obuv s vysokým leskem vrátíte materiálu jeho přirozenou flexibilitu, odolnost a jeho lesk. Bude vypadat nejen lesklejší, ale bude i funkčnější: nečistoty se na ošetřené obuvi zřetelně hůře zachycují.

Vosk na kůži zajistí
nejen lesk obuvi, ale
také to, že na ní
nečistoty hůře ulpí.

SPRÁVNÉ VYSCHNUTÍ OBUVI

Z důvodu čištění nebo kvůli dešti - provlhlá obuv musí vyschnout. Jen byste nikdy neměli zkoušet urychlit vyschnutí sluncem nebo topením. Zejména kůže pak velmi rychle ztvrdne a začne praskat. Místo toho povolte jazyk a tkaničky, vyjměte vkládací stélku a vycpěte obuv novinovým papírem. Vlhkost se pak při pokojové teplotě na pokud možno vzdušném místě šetrně vytratí. Rychlejší alternativou je speciální vysoušeč obuvi.

Žádný rozdíl mezi:

Povolte jazyk &
tkaničky, vycpěte ji
novinami a nechte
ji šetrně vyschnout
na vzduchu.
Nikdy ne na slunci

Jednoduše obuv nasaďte a vysušte ji méně než za 2 hodiny – s vysoušečem obuvi Compact.

JAK OBUV BEZPEČNĚ
ULOŽIT?

Péče o obuv je samostatné téma, pokud svoji pracovní obuv delší dobu vůbec nepoužíváte. V létě byste svou zimní obuv měli správně uložit. Plastový sáček je k tomu nevhodný, neboť nabízí dokonalé podmínky ke vzniku plísní. Místo toho byste se měli spolehnout na krabici nebo sáček na obuv. Navíc můžete obuv vybavit napínákem, který uchová přirozený tvar a, například v luxusní verzi z cedrového dřeva, dokonce absorbuje vlhkost. Ve správném obalu zůstane celou sezónu jednoduše ve skříni.

Žádný rozdíl mezi:

Uložte svoji
obuv do krabice.
Napínák kromě
toho udrží tvar.

POZNÁMKA POD ČAROU:
ZÁPACH OD POTU?

Je to téměř nevyhnutelné: obuv pojme zápach a to nikomu nevoní. Zejména pokud se často nosí a namáhá. Pak patří na čerstvý vzduch, ale nikdy do pračky! Navíc můžete použít speciální spreje, jako například deodorant na obuv, který Vaší pracovní obuvi znovu propůjčí příjemně čerstvou vůni. Také to je součástí péče o obuv a umožní, abyste se ze své pracovní a bezpečnostní obuvi mohli dlouho radovat

Žádný rozdíl mezi:

Správný materiál

Záleží také na ponožkách, neboť ani nejlepší membrána nic nezmůže, když jsou ponožky neprodyšné.

K funkčním ponožkám

V případě nepříjemného
zápachu nikdy do pračky!
Využijte čerstvý vzduch
a deodorant do obuvi.

Menu Produkty
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků
4 / 4 zboží
dosažen max. počet pro tuto kategorii!
Pro přidání dalších druhů zboží odstraňte prosím alespoň 1 zboží z kategorie.
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků
bylo přidáno do porovnávacího seznamu.
Přidat druh zboží
Pro porovnání výrobků je třeba výrobky přidat do porovnávacího seznamu.
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků