Menu Produkty
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků
4 / 4 zboží
dosažen max. počet pro tuto kategorii!
Pro přidání dalších druhů zboží odstraňte prosím alespoň 1 zboží z kategorie.
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků
bylo přidáno do porovnávacího seznamu.
Přidat druh zboží
Pro porovnání výrobků je třeba výrobky přidat do porovnávacího seznamu.
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků
Velikost
Barva
e.s. řada kolekce
vlastnosti materiálu
5 Produkty
další filtr
Oblíbenost
5 Produkty

PROTIPOŘEZOVÉ
KALHOTY


engelbert strauss Pracovní kalhoty Protipořezové kalhoty

PROTIPOŘEZOVÉ
KALHOTY


Protipořezové kalhoty pro lesnictví


Jsou nezbytnou součástí osobních ochranných prostředků při provádění lesnických prací: Protipořezové kalhoty. Neboť kde se pracuje s řetězovými pilami, je nebezpečí zranění zvlášť velké: neschůdný lesní terén, klouzavý podklad, těžké stroje – často jsou to jen zlomky sekundy, které rozhodují o uklouznutí nebo pádu. Běžící řetězová pila se snadno stane nekontrolovatelným nebezpečím. Při práci v lese proto nesmí za žádných okolností chybět spolehlivá ochrana proti pořezání.

Protipořezové kalhoty jsou jak kalhoty do pasu, tak i kalhoty s laclem vyhovující normě EN 381-5. Tato evropská bezpečnostní norma definuje požadavky na ochranu nohou při práci s ručními řetězovými pilami. Kalhoty do pasu s ochranou proti pořezání dle EN tak poskytují rozsáhlou ochranu proti zraněním nohou způsobeným pořezáním motorovými pilami nebo ručními řetězovými pilami.

Jak chrání protipořezové kalhoty?


Protipořezové kalhoty vyhovující normě EN 381-5, třída ochrany proti pořezání 1, chrání nohy před zraněním ručními řetězovými pilami při rychlosti řetězu do 20 metrů za sekundu tam, kde je to nutné: od kyčlí po kotníky je na přední straně protipořezových kalhot mezi svrchním materiálem a podšívkou zapracováno několik vrstev z volně protkaných, velmi dlouhých a jemných vláken odolných proti roztržení – tzv. vložka chránící proti pořezání. Jakmile řetěz řetězové pily prořízne svrchní látku, pojme vlákna vložky chránící proti pořezání. Vlákna se rozloží kolem hnacího kola řetězové pily, zablokují ji a zabrání tak vážným zraněním nohou způsobených pořezáním.

Jaké třídy ochrany proti pořezání existují?


Evropská norma 381 upravující ochranu proti pořezání rozlišuje pět tříd ochrany proti pořezání, které se stanoví podle rychlosti řetězu:

 • Třída 0 = 16 m/s rychlost řetězu
 • Třída 1 = 20 m/s rychlost řetězu (standard)
 • Třída 2 = 24 m/s rychlost řetězu
 • Třída 3 = 28 m/s rychlost řetězu
 • Třída 4 = 32 m/s rychlost řetězu

Protipořezové kalhoty engelbert strauss odpovídají třídě ochrany proti pořezání 1 – nejčastější třída ochrany proti pořezání při provádění lesnických prací. Podle této třídy ochrany odolají vrstvy chránící proti pořezání rychlosti řetězu 20 m/s. Při koupi kvalitních protipořezových kalhot by se proto mělo předem zjistit, jakou rychlostí běží používaná motorová pila. Protipořezové kalhoty vyšších tříd jsou těžší a tužší. To znamená menší flexibilitu.

Kromě rychlosti řetězu jsou rozhodujícími parametry pro stupeň ochrany protipořezových kalhot také ostrost řetězu, napětí řetězu a úhel a energie kontaktu. Jedno je jasné: protože každý kontakt s řetězovou pilou je jiný, nemohou ani protipořezové kalhoty poskytnout stoprocentní ochranu před zraněním. Přesto jsou při práci s řetězovými pilami nutné, aby se zabránilo těžkým zraněním nohou s nebezpečnými důsledky.

Co znamená „testováno KWF“ a „uznáno FPA“?


Sdružení pro práci v lese a lesnickou techniku – zkráceně KWF – testuje ochranné oděvy a lesnické pracovní prostředky v rozsáhlých zkouškách užitné hodnoty. Pokud výrobek splňuje všechny aspekty významné z hlediska bezpečnosti v plném rozsahu, obdrží standardní značku KWF. Pro profesionální značku KWF se musí kalhoty, bundy a obuv pro použití v lesnictví podrobit ročnímu dlouhodobému testu. Během něho testují lesničtí profesionálové výrobky při každodenním použití. Požadavky odpovídají stavu technického vývoje v hospodárnosti, bezpečnosti práce, ergonomii a ekologii. Zkoušky zahrnují technická měření, zkušební použití v lesnictví a průzkumy z praxe. Hodnotí se především vlastnosti při nošení, trvanlivost, ošetřování a vybavení.

Naše kalhoty jsou oceněny standardní značkou KWF / FPA:

e.s. Lesnické protipořezové kalhoty do pasu, KWF

Protipořezové kalhoty opatřené značkou Profi e.s. Lesnické protipořezové kalhoty do pasu KWF jsou velmi lehké a komfortní, s šestivrstvým ochranným materiálem zabaleným v elastické strečové tkanině a zaručují tak enormní svobodu pohybu. Jsou vybavené praktickými detaily a četnými kapsami, které jsou podle Kontrolního výboru KWF umístěné zvlášť funkčně.

e.s. Lesnické protipořezové kalhoty do pasu, KWF

e.s. Lesnické protipořezové kalhoty s laclem, KWF

e.s. Lesnické protipořezové kalhoty s laclem KWF jsou vybavené šestivrstvým materiálem chránícím proti pořezání a jsou zvlášť příjemné a komfortní při nošení. Díky extra širokým šlím kalhoty bezpečně padnou a nedochází k jejich sklouznutí. Na zádech se nachází elastická vložka zaručující optimální pohodlí při nošení. K četným kapsám a funkcím patří mimo jiné praktická kapsa na laclu.

e.s. Lesnické protipořezové kalhoty s laclem, KWF

Lesnické protip. kalhoty do pasu e.s.cotton touch

Měkké voskované oděvy s nízkou hlučností a odolností proti nepříznivému počasí, třídy ochrany proti řezu 1. Praktické kalhoty do každého počasí pro použití v lese. Veškeré zipy jsou odolné vůči nečistotám, suché zipy jsou obzvlášť stabilní pro lesnictví. Robustní, funkční a komfortní protipořezové kalhoty. Lesnické protip. kalhoty do pasu e.s.cotton touch

Lesnické protip. kalhoty do pasu e.s.cotton touch

e.s. Lesnické džíny s ochranou proti pořezu

S těmito kalhotami do pasu třídy 1 v ležérním stylu džín s 5 kapsami a množstvím užitečných detailů se ochranný oděv ukazuje ze své skvělé stránky. Lesnické džíny s ochranou proti pořez engelbert strauss

e.s. Lesnické džíny s ochranou proti pořezu

Lesnické protipořezové kalhoty do pasu e.s.vision

Odolný strečový materiál CORDURA® protipořezových kalhot do pasu e.s.vision zaručuje optimální volnost při pohybu. Vodotěsná, zesílená ochrana proti trnům na spodní části nohavice chrání před překážkami v podrostu. Díky četným kapsám a doplňkům jako větrání na suchý zip na stehnech, našitá ochrana proti nečistotám a klíšťatům a pohodlná technologie pasu EAZYFIT® jsou kalhoty do pasu perfektním průvodcem při práci v lese.

Lesnické protipořezové kalhoty do pasu e.s.vision

Co znamenají formy ochrany proti řezu A, C a B?


Formy udávají, kde jsou umístěné ochranné vložky proti pořezání. Podle toho, zda se jedná o profesionální řezání řetězovou pilou při dlouhodobých pracích, nebo se motorová pila používá jen ve výjimečných situacích, se doporučuje jiná forma ochrany:

Forma ochrany proti řezu A

Lesničtí pracovníci mají povinnost nosit během jejich práce protipořezové kalhoty nejméně formy A. Toto označení formy chrání přední stranu nohou od kyčlí až po kotník a do určitého stupně vnitřní a vnější stranu nohou. Tak poskytuje i přes ochranné vložky dobrou volnost pohybu.

Forma ochrany proti řezu C

Forma C navíc zabezpečuje méně často ohroženou zadní stranu nohou a poskytuje tak ochranu ze všech stran. Vlivem této ochrany je odpovídajícím způsobem více omezena volnost pohybu. Z tohoto důvodu se tato forma ochrany nedoporučuje při pravidelném profesionálním použití, ale pouze u osob, které používají motorovou pilu jen ve výjimečných situacích, jako jsou např. požárníci nebo pracovníci Technických služeb.

Forma ochrany proti řezu B

Forma B je přechod mezi formami A a C, která se ale v praxi prokázala jako méně účelná.

Jaké protipořezové kalhoty jsou správné?


Protipořezové kalhoty engelbert strauss jsou k dostání v různých designech a s různými funkcemi. Důležité je: u všech e.s. protipořezových kalhot se klade důraz na bezpečnost – poskytují tak spolehlivou ochranu při práci s řetězovou pilou. Kalhoty do pasu a kalhoty s laclem e.s.vision cross mají jednu zvláštnost: s novým umístěním protipořezové vložky poskytují e.s.vision cross rozšířený poloměr ochrany a chrání také proti podélným řezům. V kombinaci s bXeric®, zvlášť elastickou a robustní speciální látkou, má strečové vlastnosti dokonce i vložka a zajišťuje tak neomezenou volnost při pohybu – pro ještě větší bezpečnost a pohodlí při práci!

Ochranné oděvy engelbert strauss pro oblast lesnictví se vyrábí z kvalitních materiálů pro maximální bezpečnost. Rozdíly spočívají ve vybavení, v detailech a v designu. Výběr správných kalhot pro práci v lese je tedy převážně věcí vkusu. Podle zkušeností zní první otázka při hledání správných protipořezových kalhot:

Také zde rozhoduje vkus a osobní pocit při nošení. Protože jsou ochranné vrstvy zapracované výlučně v úseku nohou, jsou oba typy kalhot vhodné pro práci v lese.

Výhoda kalhot do pasu s protipořezovou ochranou spočívá v jejich flexibilitě. Pomocí šlí se mohou kalhoty do pasu nosit při vyšších teplotách volněji. Zajistí to větší klimatický komfort v horní části těla. Zvýšená část v oblasti ledvin chrání v zimě před prochladnutím.

Kalhoty s laclem naproti tomu poskytují dodatečný úložný prostor v oblasti hrudníku. Budete tak mít po ruce především drobné předměty. Díky laclu nad hrudníkem a zády udrží kalhoty s laclem kromě toho více tepla než kalhoty do pasu. Velká výhoda pro práci v lese v zimě.

Jak najdu protipořezové kalhoty ve správné velikosti?


Ochranné oděvy je třeba vybírat tak, aby bylo možné pracovat bez omezení. Současně by oděv neměl být příliš široký, aby se pokud možno vyloučilo omezení např. zachycením. Protipořezové kalhoty engelbert strauss jsou k dostání jak v běžných velikostech, tak i v úzkých a malých velikostech. Pomocí tabulky velikostí najdete v internetovém obchodě rychle a pohodlně správnou velikost.

Pokyny k bezpečnosti


Kalhoty s protipořezovým vybavením by neměly přijít do styku se špičatými nebo ostrými předměty (např. řetěz motorové pily, trny, kovové nářadí atd.) a s agresivními substancemi jako kyseliny, oleje, rozpouštědla, paliva, zvířecí trus, aby se zamezilo poškození materiálu. Rovněž je třeba zamezit kontaktu s horkými předměty (výfuk apod.) a jinými zdroji tepla (otevřený oheň, kamna apod.) – mohlo by dojít k omezení protipořezové ochrany.

Pokyny k opravě


V případě poškození se smí opravit pouze svrchní materiál. Nikdy ovšem neprošívejte protiprořezovou vložku! Při úpravě nebo opravě bezpečnostního oděvu (např. při zkracování nohavic) se nesmí opravovat, upravovat, zkracovat nebo prošívat protipořezová vložka. Každá změna protipořezové vložky sníží nebo zničí ochranný účinek! Při provádění opravy si bezpodmínečně přečtěte přiložený návod k použití, v němž jsou uvedeny také další pokyny pro správné zacházení s Vašimi protipořezovými kalhotami.

Jak mám své protipořezové kalhoty prát a udržovat?

V protipořezových kalhotách engelbert strauss se používají pouze robustní, snadno udržovatelné materiály. U ochranného oděvu pro lesní a lesnické práce je kladen zvláštní důraz na maximální volnost při pohybu díky flexibilní tkanině, pohodlnému řešení pasu a elastickým vložkám. Aby byla kromě pohodlí při nošení a designu zaručena také dlouhá životnost těchto výrobků, měly by se protipořezové oděvy pravidelně čistit.

 • odstranění hrubých nečistot ihned po svléknutí
 • praní na 40 °C s pracím práškem na barevné prádlo
 • neždímat, nesušit v sušičce, jinak se ochranná vlákna proti pořezu zauzlí a pak již není zaručena ochrana proti pořezání
 • po vyprání vytáhněte oděv ve vlhkém stavu do správného tvaru a nechte jej uschnout na vzduchu
 • nežehlit
 • protipořezové kalhoty se smí prát v pračce přibližně 25krát. To odpovídá:
  • cca 1 - 1,5 roku profesionálního provozu v lese
  • cca 5 let v neprofesionálním provozu

Další vybavení pro bezpečnost práce při provádění lesnických prací


Myslete prosím na to, že k úplné ochraně při práci s motorovými pilami patří víc než jen protipořezové kalhoty: Vaše oblečení by proto mělo být doplněno o správnou obuv a odpovídající rukavice. Bezpečnostní obuv pro práce v lese jako Bezpečnostní obuv Triton S2 pro práci v lese Alpin chrání ocelovými špičkami proti pořezání ručními motorovými pilami. Kožené lesnické protipořezové rukavice jsou testované podle normy EN 381-7:1999 (ochrana proti řezu, třída 0:16 m/s) a také normy EN 388:2016 (Mechanická rizika, 2132X). Měkká kůže zajišťuje u řetězové pily velmi dobrý pocit úchopu, levá rukavice je na hřbetu vybavena speciální ochrannou protipořezovou vložkou. Při práci kromě toho myslete na bezpečnou ochranu hlavy a obličeje – posledně uvedená ochrání oči při odletujících pilinách a jiných dřevěných částečkách před těžkým zraněním. engelbert strauss nabízí k tomuto účelu mimo jiné kombinace ochranných přileb pro práce v lese testované KWF. Jsou vybavené mimo jiné certifikovaným e.s. Mušlovým chráničem sluchu „2C“. V kategorii ochrana sluchu najdete navíc celou řadu dalších produktů pro ochranu uší před velkým hlukem řetězové pily.

S několika kliknutími k perfektním protipořezovým kalhotám


Proč hledat dlouho, když to jde také jednoduše? Filtr produktů na stránce s přehledem protipořezových kalhot v internetovém obchodě engelbert strauss Vám pomůže při rychlém rozhodování pro perfektní model: zde můžete prozkoumat produkty nejen podle velikosti, barvy a kolekce, nýbrž také podle funkcí vybavení, jako jsou kapsy a větrání, a dále podle vlastností materiálu a požadavků na údržbu.

Engelbert Strauss s.r.o.

Tel
226 201 520
Fax
226 201 521
Všechny ceny s připočtením dopravného při objednávce méně než 4 840,00 Kč.
Všechny ceny s připočtením zákonné daně s připočtením dopravného při objednávce méně než 4 000,00 Kč.