Lesnické kalhoty engelbert strauss s ochranou proti pořezání dle EN 381-5 a testem KWF Profi.


Kalhoty s ochranou proti pořezání chrání nohy před poraněním během práce s řetězovou pilou. Test dle EN 381-5, třída ochrany proti pořezání 1, tvar A chrání kalhoty při rychlosti řetězu do 20 metrů za sekundu tam, kde je třeba: od kyčle až ke kotníku je na přední straně kalhot s ochranou proti pořezání mezi svrchní látkou a podšívkou zapracováno několik vrstev z volně tkaných, velmi dlouhých a jemných vláken odolných proti roztržení. Jakmile řetěz pily rozřeže svrchní vrstvu, zadrží jej vlákna ochranné vložky proti protržení. Tato vlákna obalí pohonné kolo řetězové pily a zablokují jej. Kuratorium pro práce v lese a lesnickou techniku testuje kalhoty s ochranou proti pořezání podle normy EN 381-5. Po absolvované zkoušce se konají praktické testy. Při nich nosí profesionální lesní dělníci kalhoty po dobu jednoho roku a pak je hodnotí. Pokud kalhoty i zde dopadnou úspěšně, obdrží uznaný posudek FPA a razítko KWF Profi. Kalhoty s ochranou proti pořezání od engelbert strauss upoutají kromě toho ergonomickým střihem a cool sportovním vzhledem. Nejmodernější strečové tkaniny zaručí maximální volnost pohybu - i při silném namáhání. Použití špičkových přízí a funkcí v našich oděvech s ochranou proti pořezání poskytuje prvotřídní pohodlí při nošení. Dodatečné odvětrání, pokud je nutné, zajistí u všech linií ochrany proti pořezání u engelbert strauss ventilační otvory se zipem v zadní oblasti stehen. Díky širokému spektru velikostí, podsaditým i štíhlým velikostem bude dosaženo optimálního padnutí a perfektního střihu.

Především lesnické kalhoty s ochranou proti pořezání e.s.vision cross nabízí maximální komfort při práci a optimální ochranu. Díky inovativnímu diagonálnímu uspořádání osmi vrstev ochrany proti pořezání je vložka vysoce elastická a nabízí rozšířený rádius ochrany. V kombinaci s flexibilní vnější látkou z materiálu bXeric® poskytují kalhoty neomezenou volnost pohybu.

 

Kalhoty s ochranou proti pořezání - jednoduché na údržbu, účinné při ochraně


U ochranných oděvů engelbert strauss se používají pouze robustní materiály se snadnou údržbou. U našich ochranných oděvů pro práce v lese klademe zvláštní důraz na maximální volnost pohybu díky flexibilní tkanině, pohodlným řešením pasu a elastickým vsadkám. Aby byla kromě pohodlí při nošení a designu zajištěna trvanlivost těchto výrobků, měly by se oděvy na ochranu proti pořezání pravidelně čistit. Hrubé znečištění odstraňte přímo po nošení, jinak vyperte kalhoty s ochranou proti pořezu v pračce při teplotě 40° s pracím prostředkem na barevné prádlo. Nejdůležitější: odstřeďování a sušení v bubnu jsou tabu. Při velkém počtu otáček tvoří vlákna uzly a chuchvalce; již nebude zajištěna ochrana proti pořezání. Pro zachování bezpečnostních funkcí kalhot na ochranu proti pořezání je po vyprání vytáhněte za mokra do tvaru a nechte usušit na vzduchu - nežehlete! Kalhoty na ochranu proti pořezání se mohou prát asi 25krát v pračce. To odpovídá době nošení jeden až jeden a půl roku v profesionálním provozu. Při příležitostném používání je lze nosit dobrých pět let.

 

Co vlastně znamená...?


Více pohodlí, více volnosti při pohybu! Inovativní technologie pasu EAZYFIT® působí prostřednictvím oboustranného, elastického řasení na „principu harmoniky“. Pro enormní flexibilitu v oblasti pasu, příjemné a bezpečné přizpůsobení se každému pohybu. I v extrémních pracovních situacích netlačí, neskřípne - perfektní padnutí a pohodlnost se sportovně moderním vzhledem.

Extrémně elastický 4směrný streč CORDURA® pro maximální pohodlí při nošení, ochranu proti oděru a enormní míru volnosti při pohybu. Protože je elastický ve všech směrech tkaní, slibuje bXeric® nejen ryzí pohodlí při nošení, ale i maximální stupeň trvanlivosti. Samotná tkanina Xeric® působí i silně vodoodpudivě díky zvláštní kombinaci materiálu a techniky tkaní.

Extrémně elastický 4směrný streč CORDURA® pro maximální pohodlí při nošení, odolnost proti oděru a enormní míru volnosti při pohybu.

Zvláště vysoká odolnost vůči oděru díky materiálu Dynashield®: flexibilní ochranný štít – pro více odolnosti na hodně namáhaných místech. Drobné ochranné destičky zajistí pomocí odolnosti proti pořezání, propíchnutí a oděru trvanlivé, dynamické a prodyšné zesílení materiálu se strečovým efektem.

7 x odolnější vůči oděru než bavlna! Protože je CORDURA® robustní a vodoodpudivá, je optimálně vhodná pro zesílení zatěžovaných zón (např. v oblasti kolen). Díky speciální technice tkaní polyamidových vláken je CORDURA® enormně odolná vůči oděru a navíc měkká na omak. Zůstává zachována pohyblivost partií zesílených materiálem CORDURA®.