Menu Produkty
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků
4 / 4 zboží
dosažen max. počet pro tuto kategorii!
Pro přidání dalších druhů zboží odstraňte prosím alespoň 1 zboží z kategorie.
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků
bylo přidáno do porovnávacího seznamu.
Přidat druh zboží
Pro porovnání výrobků je třeba výrobky přidat do porovnávacího seznamu.
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků
Velikost
Barva
vlastnosti materiálu
Funkcní vrstva
22 Produkty
další filtr
Oblíbenost
22 Produkty
Funktionsunterwäsche von engelbert strauss

FUNKČNÍ
SPODNÍ PRÁDLO


Celý den tahání těžkých věcí, pocení a přesto je pokožka i po hodinách námahy příjemně v suchu – při výběru pracovního oblečení existují dobré důvody pro to, vsadit u spodního prádla na funkční oděvy. A kdo u dlouhých spodních kalhot myslí přímo na dědovo žebrované oblečení, toho můžeme uklidnit: funkční prádlo dnes vypadá nejen moderněji, ale také více umí!

Díky vynikajícím vlastnostem při absorpci vlhkosti podporuje základní vrstva, která se dotýká přímo pokožky, přirozený mechanismus ochlazování těla. Pohlcený pot se může „odpařit“ na povrchu nebo je odveden přímo do další vrstvy oděvu. Tak je tělesná teplota regulována i při větší tělesné námaze. Zároveň funkční spodní prádlo rychle schne a zamezuje nepříjemnému vychladnutí, když tu a tam volá káva a svačina. engelbert strauss nabízí velký výběr funkčního prádla pro dámy a pány.

Který materiál splňuje jakou funkci?


Prodyšné, rychleschnoucí, regulující klima, zabraňující zápachu: požadavky na dobré funkční spodní prádlo jsou vysoké. Jako obzvláště dobrý materiál se prokázala vlna merino a také různé varianty z umělého vlákna. Spolehlivě pohlcují vlhkost a zajišťují příjemné, zdravé tělesné klima – při vnitřních i venkovních aktivitách. Kromě mnoha společných vlastností je mezi nimi ale také několik rozdílů.

Špička! Funkčně silné umělé vlákno

Funkční spodní prádlo z umělých vláken, jako je polyamid, polyester a elastan lze mnohostranně použít díky následujícím vlastnostem:

 • dokáže rychle odvádět vlhkost od těla
 • velmi rychle chladí a schne
 • optimální při vyšší tělesné námaze
 • prodyšné
 • lehké a elastické
 • pohodlný pocit při nošení

Čistá příroda: funkční spodní prádlo z vlny merino

Vlna merino je velmi kvalitní a měkká forma střižní vlny. Díky jejímu vysokému podílu vzduchu vyniká jemné vlákno získané z vlny ovcí merino přirozenými izolačními vlastnostmi:

 • zahřívá při chladných teplotách / chladí za tepla
 • prodyšné
 • neškrábe na pokožce
 • dokáže pohltit vlhkost až do třetiny své váhy (nevyvolává však pocit vlhka)
 • antibakteriální
 • zabraňující zápachu (nemusí se tak často prát)

Čemu mám věnovat pozornost při výběru mého nového funkčního spodního prádla?


Ráno na stavbě nebo večer při sportu: funkční prádlo je spolehlivý průvodce při aktivitách s vysokým pocením. Udržuje své nositele v suchu a v teple. Intenzitu tepla přitom volíte Vy sami. S koncepcí e.s. clima concept přizpůsobíte zcela jednoduše tepelný stupeň Vaší oblasti použití a pocitové teplotě. Vaše osobní potřeba je nejdůležitějším kritériem při výběru správného funkčního prádla.

Takhle funguje e.s.clima concept

e.s. clima concept

Má být obzvlášť lehké?

Funkční spodní prádlo od engelbert strauss se zásadně vyznačuje lehkými materiály, které se příjemně nosí. Avšak obzvlášť lehkou váhou je např. pánské e.s. Funkční triko basis-light. Ať už při práci v chráněných vnitřních prostorách, nebo v létě venku, úzce přiléhavý tvar stále udržuje sucho a svěžest, i když teploty stoupají.

Teplo, ale ne horko...

e.s. Funkční prádlo bez problémů vytváří spojnici mezi tepelnou izolací na jedné straně a prodyšností na straně druhé. Příjemný klimatický pocit zajišťují např. e.s. Funkční dlouhé spodní kalhoty basis-warm pro pány. Díky vysokému podílu streče a měkké vnitřní textuře tkaniny BASIS FIBERtwin® jde komfort kalhot volně ruku v ruce s jejich funkčností. A pro všechny, kdo z toho chtějí udělat komplet: k sérii basis-warm patří také krátká nebo dlouhá trička.

Náročné práce v chladu?

I při nízkých teplotách se při práci můžete hodně zapotit a z hlediska námahy v ničem nezaostává za sportem. Tady potřebujete látky s maximálním klimatickým komfortem. Výkonná tkanina clima-pro FIBERtwin® je mimořádně prodyšná a zajišťuje vynikající odvod vlhkosti. Zároveň zamezuje zdrsněná, dobře izolující vnitřní textura např. u pánského e.s. Funkčního trička clima-pro – warm vychladnutí svalů. Extrémně elastický, přiléhavý tvar a sportovně dynamické švy zajišťují maximální komfort pohybu – špičkovým výkonům tak nestojí nic v cestě.

Hledáte přirozený univerzální kousek?

Vlna merino je dnes oblíbená nejen u sportovců a fanoušků venkovních aktivit, ale toto funkční přírodní vlákno se již dávno ujalo také v pracovním světě. Její výhoda: Tkanina se přizpůsobuje tělesnému klimatu a je tak ideální pro každou teplotu. Funkční spodní prádlo z vlny merino, jako např. e.s. Triko s dlouhým rukávem merino, pánské, izoluje v chladu a chladí při velké tělesné námaze. Jako tričko, dlouhé spodní kalhoty nebo také jako komplet: Prodyšná tkanina z přírodního vlákna spolehlivě udržuje své nositele v suchu a slibuje pachově neutrální komfort při nošení, příjemný pro pokožku.

Pro všechny tepelné stupně a materiály najdete v online obchodě engelbert strauss varianty s krátkým i s dlouhým rukávem a také funkční dlouhé spodní kalhoty. Kromě pánských modelů nabízíme rovněž dámské funkční spodní prádlo.

Jak musí funkční spodní prádlo sedět?


To nejdůležitější je, abyste se cítili dobře! Aby mohlo zcela splnit svou funkci, mělo by spodní prádlo i po několikanásobném nošení těsně přiléhat k tělu. Právě v případech, kdy se práce opět spíše podobá sportu a teče mnoho potu, pravidlo zní: Čím užší tvar, tím spolehlivěji může základní vrstva pohlcovat vlhkost a izolovat teplo. Ovšem funkční spodní prádlo by nemělo škrtit nebo dokonce dřít.

Náš tip: Pokud Vaše pokožka reaguje citlivěji, je dobrou volbou např. e.s. Funkční triko s dlouhým rukávem seamless – warm pro pány. Nejmodernější úpletová technologie umožňuje téměř bezešvé zpracování, které zabraňuje vzniku nepohodlných otlačenin a podráždění pokožky. Tato zvláštní struktura zajišťuje nejvyšší možnou volnost pohybu a elasticitu. Zároveň tričko díky své zdrsněné vnitřní textuře spolehlivě pohlcuje vlhkost. Vlhkost je odváděna přímo na hladkou vnější stranu, na které se může velkoplošně rozšířit a rychle odpařit. Technologie FIBERtwin® clima-pro je navíc prodyšná a umožňuje tak dobrou cirkulaci tělesného tepla a čerstvého vzduchu.

warmes Funktions Longsleeve ohne Nähte von engelbert strauss

Jak mám správně prát své funkční prádlo?


Funkční spodní prádlo obaluje tělo jako druhá kůže, proto je péče o něj obzvlášť důležitá – naštěstí ale také velmi jednoduchá, ať už jde o přírodní nebo umělé vlákno:

 • můžete je prát v pračce (částečně až na 60 stupňů)
 • věnujte pozornost etiketě s pokyny k péči
 • nepoužívejte aviváže
 • neperte vlnu merino ručně (příliš silné mechanické zatížení)
 • následně nechte spodní prádlo uschnout na vzduchu
 • výrobky z vlákna merino nechte schnout rozložené ve vodorovné poloze

Laag voor laag: Functioneel ondergoed perfect gecombineerd


Funkční prádlo jako základní vrstva je zásadní pro funkci celého pracovního oděvu. Když se zcela nasaje, lepí na tělo a nedochází k předávání vlhkosti směrem ven, nepomáhají ani funkce vrstev ležících nad ním. Funkční systém oblečení tedy začíná již u spodního prádla a jeho struktura připomíná cibuli.

Platí následující: Více tenčích vrstev přes sebe zadržuje chlad lépe, než silný kousek oděvu. Spolehlivý transport vlhkosti a příjemně suchý pocit poskytuje prodyšnost – od základní vrstvy přes tepelnou vrstvu až po vrstvu proti nepřízni počasí.

Pro nohy: regulace klimatu díky funkčním ponožkám

Naše nohy nás nosí celý pracovní den. Proto by i ony měly být pohodlně zabalené, suché a dobře klimatizované. Protože i u nejlepší membránové obuvi je její prodyšnost omezena zcela vlhkými bavlněnými ponožkami. Funkční ponožky jsou oproti tomu prodyšné a zabraňují zápachu. Od chladivých po silně hřejivé, s kompresní funkcí nebo bez ní – máme ty správné pro každou potřebu. Pro příjemný tělesný pocit od hlavy až k patě.

Tepelná vrstva – silný partner pro chladné dny

Za nízkých teplot izoluje tepelná vrstva. Pomáhá zabránit vychladnutí těla a svalů. Současně odebírá vlhkost ze základní vrstvy a odvádí ji dál na povrch. Fleecová nebo úpletová bunda: V e.s. Online obchodě najdete mnoho možností kombinací, které zajišťují příjemné teploty.

S vrstvou proti nepřízni počasí jste vyzbrojeni na všechno

Déšť, sníh, mlha – ten, kdo pracuje venku, musí snést jakékoli počasí. Vrstva na ochranu proti nepříznivému počasí spolehlivě zadržuje vnikající vlhkost a vítr, zatímco zároveň odvádí vlhkost z vrstvy ležící pod ní k odpaření směrem ven. Vybírat můžete od bund do deště a softshellových bund až po funkční kalhoty.

Více
Méně

Engelbert Strauss s.r.o.

Tel
226 201 520
Fax
226 201 521
Všechny ceny s připočtením dopravného při objednávce méně než 4 840,00 Kč.
Všechny ceny s připočtením zákonné daně s připočtením dopravného při objednávce méně než 4 000,00 Kč.