Menu Produkty
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků
4 / 4 zboží
dosažen max. počet pro tuto kategorii!
Pro přidání dalších druhů zboží odstraňte prosím alespoň 1 zboží z kategorie.
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků
bylo přidáno do porovnávacího seznamu.
Přidat druh zboží
Pro porovnání výrobků je třeba výrobky přidat do porovnávacího seznamu.
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků

KLADIVA


více
informací

Hämmer von Engelbert Strauss

KLADIVA


Co nechybí v žádném kufru na nářadí? Zcela jasně: kladivo. A to již po tisíciletí, protože kladivo patří ve své prvotní formě jako rozbíjecí kámen k nejstarším nástrojům na světě. Od té doby se toho stalo hodně, jeho provedení se technicky a také opticky výrazně zdokonalila. Dnes jsou k dostání kladiva v různých variantách. Online obchod engelbert strauss nabízí velký výběr kvalitních kladiv pro různé pracovní oblasti a řemesla. Zjistěte zde vše důležité o výběru správného úderného nástroje, vhodném použití a skladování a také o odpovídajícím příslušenství.

Jaké kladivo je vhodné pro mé požadavky?


Kladivo má nezaměnitelný tvar a také jeho funkce je jasná: slouží k opracování různých povrchů prostřednictvím úderů, ale také k oddělování nebo ničení materiálů. Pro docílení perfektních výsledků práce musí kladivo odpovídat pracovním požadavkům. Tak bude zedník asi těžko potřebovat kovářské kladivo a obráceně kováři nebude příliš k užitku zednické kladivo. Vycházejte tedy z Vaší vlastní potřeby, ta Vás dovede ke správnému kladivu.

Zámečnické kladivo – univerzální nástroj

Zámečnické kladivo je nejběžnější variantou a nejlépe se hodí pro univerzální práce, jako zatloukání hřebíků nebo zámečnické práce. Jeho tvar je stanoven normou DIN 1041 a již téměř 100 let se nezměnil: hlava kladiva má čtvercovou plosku a špička se klínovitě sbíhá. Tak je např. e.s. Zámečnické kladivo classic vybaveno pečlivě ukovanou hlavou z kvalitní oceli a vysoce kvalitní násadou z ořechovce. Ořechovec je velmi tvrdé, zatížitelné dřevo – vytváří robustní a trvanlivý výrobek. Pro každého uživatele se mezi šesti dostupnými velikostmi najde to pravé dřevěné kladivo.

Kdo upřednostňuje pogumované držadlo, najde např. v e.s. Zámečnickém kladivu ultimate spolehlivého partnera. Násada je vyrobena z téměř nerozbitného grafitu/jádra ze skelných vláken a díky ergonomicky tvarované nosné vrstvě z polypropylenu a také protiskluzové zóně Softgrip sedí bezpečně a pohodlně v ruce. A ani není třeba obávat se nepříjemných překvapení – extrémně robustní násada je absolutně pevně spojena s hlavou kladiva z kvalitní oceli!

Pro profesionály pracující se dřevem – tesařské kladivo

Tesař, pokrývač, truhlář nebo stolař – pro časté opracování dřeva je zapotřebí spolehlivý pomocný prostředek. Proto je např. e.s. Tesařské kladivo classic vybaveno skvělou černě lakovanou hlavou se zdrsněnou ploskou, která při stloukání zabraňuje sklouznutí. Pomocí precizně opracované vidlice a špičky je možné hřebík při zatloukání zafixovat nebo také bez námahy vytáhnout ze dřeva. Zvláštní detail: Magnetický držák hřebíků, který výrazně ulehčí zatloukání. Černé plastové držadlo zajišťuje bezpečné uchopení a stabilní ocelový kroužek poskytuje lepší ochranu násady.

Pro hrdiny dřeva, kteří chtějí víc: e.s. Mistrovské kladivo „Kůže“ je víc, než jen klasické kladivo, je to perfektní prodloužení paže! Mistrně ukované z jednoho kusu kovu, splňuje nejvyšší nároky – pro maximální tah s optimálním přenosem úderné síly. Celoocelové kladivo je vybaveno zdrsněnou ploskou s magnetickým držákem hřebíků a vyznačuje se extrémní trvanlivostí. Vícevrstvé speciální kožené držadlo nejen dobře vypadá, ale také poskytuje jedinečný pocit při uchopení. To je pak těžké končit v práci…

Heavy Metal: Palice

Palice je zvlášť vhodná na sekání, demolice a práce s kovem. Velká hmotnost dřevěného kladiva uvolňuje síly, které se přenáší přes dvě ploché, čtvercové úderné plochy na nástroj, například na dláto. S e.s. Palicí classic v nabídce ve dvou velikostech jdou náročné práce pěkně od ruky. Hlava je vyrobena z kvalitní oceli a je pevně spojena s násadou z ořechovce. Více síly pro Váš projekt!

Plastové a gumové kladivo: Na citlivé materiály

Při opracování citlivých obrobků by se měla věnovat zvláštní pozornost vhodnému nástroji. Vhodné na to je např. Halder gumové kladivo Simplex s robustním pouzdrem z temperované litiny a dřevěnou násadou. Se dvěma různými údernými vložkami poskytuje plnou flexibilitu: Zatímco jedna vložka je ze středně tvrdé, černé gumové směsi, druhá je vyrobena z bílého, středně tvrdého super plastu. Tak je možné opatrně pracovat s dlažebními kostkami nebo např. šetrně skládat prvky lešení. Zvlášť komfortní je výměna obou konců hlavy – nejlépe si tedy zároveň objednejte náhradní vložky!

Těžký přístroj: Perlík

Se svými 5 kilogramy je perlík pořádnou náloží síly a nejlépe se hodí na demoliční práce nebo zatloukání pilot. Hlava kladiva je tvořena čistě ukovanou ploskou s jednou plochou, čtvercovou a jednou klínovitě se zužující údernou plochou. Pro bezpečnost: Hlava je neoddělitelně spojená s nerozbitnou třísložkovou násadou s jádrem ze skelných vláken a zónou Softgrip – pro přesvědčivý úspěch!

Se zednickým kladivem nezůstane žádný kámen stejný

Kdo každý den obrábí kameny, pro toho není robustnost jen „dobrá“. Se stabilní násadou z ocelové trubky, obalené plastem je např. e.s. Zednické kladivo GS spolehlivý partner. Zatížitelný ocelový kroužek zajišťuje bezpečné spojení s hlavou. Toto zednické kladivo má díky svému berlínskému tvaru boční vytahovák hřebíků a naplocho zbroušenou údernou plochu k preciznímu rozbíjení a upravování kamenů.

Kromě této varianty je v online obchodě engelbert strauss mimo jiné v nabídce také kovářské kladivo a svářečské kladivo. Všechna kladiva jsou vyrobena z vysoce kvalitních materiálů a vykazují vynikající kvalitu zpracování. Díky vhodnému poměru hmotnosti hlavy vůči násadě jsou perfektně vyvážená, dobře sedí v ruce a umožňují tak celý den komfortní provádění prací.

Několik tipů pro bezpečnost!


Před a během práce byste měli věnovat pozornost několika základním bezpečnostním upozorněním, aby nedocházelo ke škodám a bylo možné se z kvalitních nástrojů dlouho radovat:

  • Nejdříve si ověřte, jaký druh a velikost kladiva se hodí pro Vaše plánované použití. Bezpodmínečně přitom vezměte na vědomí pokyny a upozornění k Vašemu ručnímu nástroji – ne každé kladivo se smí např. dostat do kontaktu s horkými materiály nebo dokonce používat v oblastech s nebezpečím výbuchu.
  • Před každým použitím a po něm zkontrolujte u kladiva jeho neporušenost a spojení hlavy a násady. Nepoužívejte poškozené a opotřebované úderné nástroje!
  • Při práci se vždy chraňte vhodnými ochrannými oděvy, používejte ochranné brýle a rukavice.
  • Používejte kladivo pouze v souladu s jeho funkcí a využívejte výhradně jeho pracovní plochy. Pokuste se pokud možno zamezit nárazovým úderům.
  • Zajistěte po používání vhodné místo k uložení Vašeho kladiva. Především kladiva z dřevěnými násadami by se neměla skladovat v teple a v suchu, ani ve vlhku, aby nebyla ohrožena pevnost usazení držadla.

Vhodné příslušenství k mému kladivu


Nové kladivo by mělo být především spolehlivé a často používané. Abyste i při práci mohli mít občas volné ruce, doporučujeme pro všechny ruční nástroje pracovní kalhoty engelbert strauss s integrovanými poutky na kladivo, jako např. pouzdrové kalhoty do pasu e.s.vintage z důkladné plátěné látky. Kdo upřednostňuje jiné kalhoty, může je doplnit samostatnými kapsami na nářadí nebo opaskem na nářadí s poutky na kladivo. Ať už jsou vyrobené z tuhé usně nebo pevného polyesteru, rozhodující je přitom vlastní styl. Puristé si mohou vybrat jednoduchý držák na kladivo s třmínkem nebo samostatné poutko na kladivo z usně, které se vždy připevní na opasek.

Nové kladivo přirozeně potěší i komfortní příbytek, kde lze ruční nářadí uložit v suchu a v bezpečí. Co takový kufr na nářadí? V online obchodě engelbert strauss najdete jeho četné verze – od retro varianty z hovězí usně přes klasický kovový box na nářadí až po mobilní provedení jako robustní skořepinový kufr s kolečky. Skvělý tip: e.s. Boxx poskytuje flexibilní varianty pro uchovávání a nadchne především četnými vkládacími deskami a možnostmi rozšíření.

Více
Méně

Engelbert Strauss s.r.o.

Tel
226 201 520
Fax
226 201 521
Všechny ceny s připočtením dopravného při objednávce méně než 4 840,00 Kč.
Všechny ceny s připočtením zákonné daně s připočtením dopravného při objednávce méně než 4 000,00 Kč.