Menu Produkty
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků
4 / 4 zboží
dosažen max. počet pro tuto kategorii!
Pro přidání dalších druhů zboží odstraňte prosím alespoň 1 zboží z kategorie.
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků
bylo přidáno do porovnávacího seznamu.
Přidat druh zboží
Pro porovnání výrobků je třeba výrobky přidat do porovnávacího seznamu.
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků

TŘÍDA OCHRANY

OB Obuv O1 Obuv O2 Obuv O4 Obuv SB Obuv S1 Obuv S1P Obuv S2 Obuv S3 Obuv S4 Obuv S5 Obuv

BEZPEČNOSTNÍ OBUV /
BEZPEČNOSTNÍ HOLEŇOVÁ OBUV

V bezpečnostní obuvi a bezpečností holeňová obuvengelbert strauss vyrobené podle normy EN ISO 20345 jsou řemeslníci na bezpečné straně. Základním požadavkem na obuv podle normy EN ISO 20345 je protiskluzová podrážka podle SRA, SRB nebo SRC a tužinka na ochranu prstů u nohou. Nezáleží na tom, jestli je z oceli, lehkého hliníku nebo plastu - veškerá bezpečnostní obuv engelbert strauss chrání před silným tlakem a nárazy zvenku. Robustní ochranné tužinky vydrží až 200 joulů. V závislosti na pracovních požadavcích mohou řemeslníci u engelbert strauss vybírat z různých bezpečnostních stupňů SB | S1 | S1P | S2 | S3 | S4 | S5 v oblasti bezpečnostní obuvi. Bezpečnostní obuv se může kdykoliv využívat i jako pracovní obuv.

Pro použití v průmyslu se musí obuv podrobit tvrdé zkoušce. Je při ní testována a specifikována s ohledem na všechny požadavky až do posledního vlákna. V případě úspěšné zkoušky obdrží evropskou normu bezpečnostní obuvi: EN ISO 20345.

Bezpečnostní stupně pro EN ISO 20345:2011:


Bezpečnostní obuv engelbert strauss ochranné třídy SB dovoluje otevřenou oblast paty. Musí se však bezpečně chránit špička nohy. S bezpečnou tužinkou na ochranu prstů z oceli, hliníku nebo plastu a protiskluzovou podrážkou podle SRA, SRB nebo SRC je bezpečnostní obuv engelbert strauss SB ideální ochranou.

všechny bezpečnostní obuv SB bezpečnostní obuv

Obuv s označením HI nabízí perfektní ochranu proti propálení podrážky při pracích na horkých podkladech až do 150° C (při kontaktní době do 30 minut). S tepelně izolovanou spodní částí boty nemá ocelová tužinka negativní vliv na oteplení uvnitř boty ani při vysokých vnějších teplotách.

DODATEČNÉ POŽADAVKY


HI: tepelná izolace CI: Chladu izolace CI/HI: Chladu a tepelná izolace
HRO: odolnost vůči kontaktnímu teplu

všechny HI Obuv

U obuvi s označením CI není pokles teploty při vnější teplotě -17° C (při cca. +23 C ve vnitřní části boty) během 30 minut větší než 10 °C. Tím jsou Vaše nohy chráněny i při nízkých teplotách a speciálně u chladného podkladu ještě jednou navíc. Ani ocelová tužinka a/nebo ocelová podrážka nemají negativní vliv na ochlazení uvnitř obuvi.

všechny CI Obuv
všechny CI/HI Obuv

PRACOVNÍ OBUV/
PRACOVNÍ HOLÍNKY

Pracovní obuv engelbert strauss chrání svého nositele ve všední pracovní den podle evropské normy EN ISO 20347. Základními požadavky na pracovní obuv jsou ochranné detaily jako protiskluzová podrážka (SRA, SRB, SRC), maximální odtlumení nebo optimální stabilita. Aby mohla být obuv klasifikována podle evropské normy pro použití v průmyslu, musí se podrobit tvrdé zkoušce. Až do posledního vlákna se testuje a specifikuje v závislosti na všech požadavcích. V případě zvládnuté zkoušky získá evropskou normu pro pracovní obuv: EN ISO 20347. Podle pracovních požadavků mohou řemeslníci vybírat u engelbert strauss ze tří stupňů s dodatečnými požadavky v oblasti pracovní obuvi (OB|O1|O2).

SRA: odolnost proti uklouznutí na keramických dlaždicích a čistících prostředcích
SRB: odolnost proti uklouznutí na ocelových deskách a glycerínu
SRC (SRA+SRB): odolnost proti uklouznutí na keramických dlaždicích,
čistících prostředcích, ocelových deskách a glycerínu

všechny pracovní obuv OB Obuv

Bezpečnostní stupně pro EN ISO 20347:2012:


Vzdušně a pohodlně - to je základem pracovní obuvi 0B engelbert strauss. V nejnižším bezpečnostním stupni je možná otevřená oblast paty. Tímto způsobem jsou nohy dobře trvale odvětrány i v horkých dnech. K dispozici je protiskluzová podrážka podle SRA, SRB nebo SRC, která splňuje základní požadavky EN ISO 20347:2012.

12šířka OBUVI


Široké nohy potřebují zvláštní pozornost. Pokud budou zašněrovány v příliš úzkých botách, může to rychle vést k bolestem. Proto nabízí engelbert strauss obuv pro široké nohy v různých třídách bezpečnosti. Široký tvar poskytuje silným nohám pohodlí, včetně plné volnosti pro prsty u nohou. Bezpečnostní obuv pro široké nohy se šířkou 12 přímo předchází možným podrážděním kůže, otlakům nebo malformacím způsobeným příliš úzkým prostorem v přední části nohy.

všechny 12šířka obuvi

DGUV 112-191


Speciálně u pracovní a bezpečnostní obuvi je pro veškeré ortopedické úpravy nutná certifikace dle DGUV 112 - 191 / ÖNorm Z 1259. Tímto certifikátem je zajištěno, že modely splňují i po úpravě obuvníkem požadavky normy EN ISO 20345 (bezpečnostní obuv), příp. EN ISO 20347 (pracovní obuv).

Certifikovaná bezpečnostní obuv firmy engelbert strauss se může změnit u každého schváleného ortopedického obuvníka podle Vaší volby pomocí ortopedických vložek. Důležitá je objednávka polotovaru podešve vyzkoušeného typu prostřednictvím ortopedického obuvníka u našich partnerů:

• Mander-Malms Schuhtechnik GmbH
• Schein Orthopädie Service KG
• Matthias Hartmann Orthopädie
• Doppler GmbH

Odpovídající pokyny pro vyhotovení ortopedických úprav jsou rovněž k dostání u těchto partnerů.

Pracovní/bezpečnostní obuv od engelbert strauss certifikovaná podle pravidel DGUV 112 - 191 je vhodná pro pořízení ortopedických vložek, speciálně označené modely lze i změnit pomocí ortopedických úprav.

Pracovní a bezpečnostní obuv vyhotovená podle ÖNorm Z 1259 je vhodná pro pořízení ortopedických vložek, odpovídajícím způsobem označené modely i pro změnu prostřednictvím ortopedických úprav. Pro certifikaci dle ÖNorm Z 1259 musí pracovní a bezpečnostní obuv povinně dosáhnout hodnoty protiskluzové zábrany SRC, ¾ vložky se nesmí používat.

Ortopedická ochrana chodidel dle DGUV 112 - 191 / ÖNorm Z 1259
(dříve BGR 191)

Přizpůsobení pracovní a bezpečnostní obuvi pomocí ortopedických vložek a úprav


všechny DGUV 112-191 obuv

U firmy engelbert strauss je důraz kladen na vývoj. Je to postupný proces, v němž kreativci z vývojového týmu nepřetržitě pracují na vylepšeních, nových vývojových řadách, mechanických inovacích a hledání nápadů. Již desetiletí se zabýváme tématem bezpečnostní obuvi. Přitom je pro nás typická bezprostřední výměna zkušeností se zákazníkem. Z množství každodenních podnětů a nápadů vyplyne konkrétní profil požadavků pro vývoj nových výrobků. Tento profil podporuje designéry a techniky při vývoji promyšlených a komplexních konceptů.

NOVINKY


VÝROBA


Výroba podrážek


Svěží barvy, rychlý vývoj zcela dle přání zákazníka – tím je známa společnost engelbert strauss. V posledních letech jsme hodně investovali do vývoje našich modelů obuvi. Abychom mohli při rostoucí poptávce reagovat ještě rychleji na přání našich zákazníků, uvedli jsme nyní spolu s naším italským partnerem do provozu nový stroj na výrobu podrážek. Ten nám umožňuje ještě flexibilnější plánování výroby a vytváří prostor pro další vývoj podrážek.

KONTROLA KVALITY


Při výrobě obuvi sází engelbert strauss vždy dle požadavků na nejrůznější materiály. Již před vlastním vývojem obuvi jsou jednotlivé komponenty materiálu co nejpřesněji zkoumány v kontrole kvality. Díky speciálním měřicím technikám, které simulují mnoho pracovních dní během několika hodin, máme již předem jistotu v opotřebení, životnosti a vlastnostech materiálu při nošení. Také podrážkám patří zvláštní pozornost. Testy ohýbací síly, životnosti a provedení podrážek provádí zkoušecí stroj s opakovaným namáháním v ohybu. Díky simulaci flexe například, tedy permanentního ohýbání, získá manažer kvality informaci o výdrži podrážek. Samozřejmě jsou pro kontrolu kvality důležití i nositelé testů z různých řemeslnických oblastí v denním provozu.

všechny DGUV 112-191 obuv

ZÁRUKA KVALITY


Tým kvality je styčným bodem, když jde o trvalé zajištění kvality. Tým pracovníků vývoje a zákaznického servisu se stará o neustálou kontrolu našich výrobků. Zde přichází na řadu zpětná vazba zákazníků ohledně kvality a využití obuvi, ale i reklamované zboží má velký význam. Každá reklamovaná bota je v zajištění kvality jednotlivě kontrolována a analyzována. Vykazuje-li model technickou závadu, je obuv bezprostředně projednána s týmem vývoje a výrobou. Další důležitou úlohou týmu kvality jsou školení o výrobcích pro zaměstnance ze zákaznického servisu a workwearstore. Kolegové se ve výrobcích a v jejich různých oblastech využití mají přesně vyznat. Projednávána je také poškozená a vrácená obuv. S těmito vědomostmi mohou zaměstnanci odpovídat na dotazy zákazníků ještě přesněji.

všechny DGUV 112-191 obuv

PÉČE O OBUV


Bezpečnostní obuv by měla dobře vypadat a být pohodlná, avšak její hlavní úkol je především: Měla by Vaše nohy chránit. To však umí nejlépe, když je o ni správně pečováno. A péče o obuv znamená více než jen kartáčování. Od údržby pracoviště až k No Go’s a nejdůležitějším krokům čištění – sestavili jsme užitečné tipy na téma péče o obuv.