Menu Produkty
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků
4 / 4 zboží
dosažen max. počet pro tuto kategorii!
Pro přidání dalších druhů zboží odstraňte prosím alespoň 1 zboží z kategorie.
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků
bylo přidáno do porovnávacího seznamu.
Přidat druh zboží
Pro porovnání výrobků je třeba výrobky přidat do porovnávacího seznamu.
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků
pánská | dámská | dětské
Velikost
Barva
ochranných tříd
54 Produkty
další filtr
Oblíbenost
54 Produkty

BEZPEČNOSTNÍ OBUV S3


je kontrolována dle EN ISO 20345 a splňuje následující kritéria:

• Tužinka na ochranu prstů z hliníku, plastu nebo oceli
• Podrážka odolná vůči prošlapání
• Protiskluzov (A)
• Profilovaná podešev
• možné doplnění ochrany: Odolnost podrážky vůči pohonným
hmotám (FO)

• Antistatické vlastnosti
• Uzavřená oblast paty
• Absorbce energie v oblasti paty (E)
• Bez průniku vody max. 60 minut

Bezpečnostní stupně zahrnuté v normě:


S3
S ocelovou podrážkou odolnou proti prošlápnutí a vodotěsností

S3L
Jako S3, navíc s textilní podrážkou odolnou proti prošlápnutí podle základního požadavku (test s hřebíkem ⌀ 4,5 mm).

S3S
Zoals S3, extra met ondoordringbare textielzool conform standaardeis (getest met ⌀ 4,5 mm spijker).

Důležité upozornění: Obuv S7 je srovnatelná s obuví S3, která je navíc vybavena ochrannou membránou (např. dryplexx®).

bezpečnostní obuv S3

Bezpečnostní obuv S3

Třída ochrany

Více již nejde: bezpečnostní obuv S3


Na stavbě stačí krátký moment nepozornosti a tabule skla se roztříští na tisíc střepů na podlaze. Přitom nejsou nohy ohroženy jen velkou hmotností shora, protože je třeba rozmyslet si dobře i každý krok. Hrozí-li nebezpečí shora a zdola, je nejlepší nosit S3 bezpečnostní obuv.

Tato obuv umožňuje ochranu pracovní obuvi z nižších bezpečnostních tříd a navíc má podrážku odolnou vůči protržení. Zde se používají buď odolné ocelové vložky nebo flexibilnější textilní mezipodešve. U obuvi S3 dle EN ISO 20345:2022 je již z označení zřejmé, zda se jedná o kovovou nebo textilní ochranu proti prošlápnutí. U textilní ochrany proti prošlápnutí se navíc rozlišuje, jak vložka chrání před vniknutím špičatých předmětů.

Bezpečnostní obuv S3: pracovní obuv s ochrannou čepičkou ve všech barvách, velikostech a tvarech.
Bezpečnostní obuv S3: pracovní obuv s kovovou ochranou proti prošlápnutí
Bezpečnostní obuv S3: pracovní obuv s ochrannou čepičkou ve všech barvách, velikostech a tvarech.
S3L Bezpečnostní obuv: s textilní ochranou proti prošlápnutí dle standardní normy
Bezpečnostní obuv S3: pracovní obuv s ochrannou čepičkou ve všech barvách, velikostech a tvarech.
S3S Bezpečnostní obuv: s textilní ochranou proti prošlápnutí dle vyššího požadavku

Rozdíl spočívá v průměru testovacího hřebíku, se kterým je vyvíjen tlak na textilní podešev odolnou vůči prošlápnutí. Hřebík o menším průměru (3,5 mm) vyvine větší tlak, a ochrana proti prošlápnutí proto musí být nastavena výše (vyšší požadavek) než u většího hřebíku (základní požadavek).

Bezpečnostní obuv S3 tak přináší rozhodující ochranu: V souladu s EN ISO 20345 má nad rámec ochrany proti prošlápnutí i uzavřenou oblast paty, absorbuje energii v oblasti paty (E), má tužinku na ochranu prstů u nohou a protiskluzovou podrážku. Kromě toho je vybavena vodotěsným svrchním materiálem (nejméně na 60 minut) a podrážka je antistatická a profilovaná.

Podrážka odolná vůči palivům je dle EN ISO 20345:2022 jen volitelným dalším požadavkem – většina S3 obuvi Strauss však tento požadavek splňuje.

Zkrátka: více bezpečnosti nelze.

S3 bezpečnostní obuv Strauss je sice vybavena promyšlenými bezpečnostními prvky, ale přesto není tak mohutná, jak byste si mohli myslet. Mnoho modelů, jako bezešvě zpracované S3 bezpečnostní polobotky Thyone, proto přichází ve sportovně moderním vzhledu tenisek. Nejen že vypadají dobře, polobotky se také mimořádné dobře nosí a mají nízkou hmotnost. Vedle bezpečnostních polobotek S3 se ale můžete rozhodnout samozřejmě také pro klasickou cestu: bezpečnostní obuv (Mid) a bezpečnostní holínky

Díky kvalitnímu a odolnému koženému a textilnímu povrchu je noha celkově chráněna až po kotník. Navíc jsou velmi odolné a příjemné na údržbu. Ať se jedná o bezpečnostní obuv ve sportovním nebo klasickém vzhledu, nudit vás nebude. O to se postará obrovský výběr barev, který výrazně přesahuje černou. Hledáte sportovní šněrovací obuv S3 v „enciánově modré“ nebo polobotky v barvě „vlašský ořech/pšenice“? Žádný problém!

Voděodolnost a prodyšnost: Nejlepší celodenní pohodlí


Nepromokavá bezpečnostní obuv s engelbert strauss dryplexx

Vzhledem k tomu, že je zde horko, je důležitým faktorem také pocení. Velká část naší bezpečnostní obuvi S3 je vybavena membránou dryplexx®. Její velkou výhodou je trvalá ochrana proti pronikání vody. Obuv S3 s membránou proti povětrnostním vlivům je tak svými vlastnostmi srovnatelná s bezpečnostní obuví S7 podle nejnovější normy EN ISO 20345:2022. Kromě toho je obuv také mimořádně prodyšná. To zajišťuje příjemný pocit při nošení po celý den a důkladně suché nohy.

U zaměstnání, která vyžadují ochranu před elektrostatickým nábojem, byste kromě toho měli bezpodmínečně dbát na to, aby byla Vaše obuv vybavena ESD.

S3 bezpečnostní obuv je na stavbě doma


Vždy když je rušno, použije se bezpečnostní obuv S3. A právě na stavbě číhají nebezpečí všude: okolo ležící hřebíky, vyčnívající sloupky, padající materiál a těžké přístroje. Odolná bezpečnostní obuv dle DIN EN ISO 20345 je zde neodmyslitelná jako ochranná přilba, neboť vždy platí: „Safety First“!

Voděodolnost a prodyšnost: Nejlepší pocit při nošení po celý den

Že tu bývá horko, tak i pot je důležité téma. Některé z našich bezpečnostní obuv S3 je vybavena membránou dryplexx®. Velkou výhodou je trvalá ochrana proti průsaku vody. Obuv S3 s membránou odolnou vůči vodě a větru je tak ve vlastnostech srovnatelná s bezpečnostní obuví S7 dle nejnovější normy EN ISO 20345:2022. Navíc je obuv i velmi prodyšná. Díky ní máte po celý den příjemný pocit při nošení a zcela suché nohy.

Bezpečně chladu navzdory


Zejména venku se bezpečnostní obuv S3 blýská. Zde je velmi důležitá profilovaná podrážka. Na štěrku, kluzké lesní půdě nebo zmrzlých silnicích - obuv vždy zajistí maximální přilnutí. A kdo potřebuje pracovní obuv na zimu , je zde také správně. Díky robustní konstrukci je bezpečnostní obuv S3 vyrobena jako teplejší. Ale když přijde tuhý mráz, pomůže zejména obuv S3 se zvláštní izolací proti chladu CI, např. model Canopus od engelbert strauss.

bezpečnostní obuv S3 engelbert strauss

Modely Mid a bezpečnostní holínky dlouho udrží teplo a i při minus 17°C venkovní teploty uvnitř vychladnou jen velmi pomalu. Kdo má naopak co do činění s horkými povrchy do 150°C, potřebuje holínky, které jsou pro tuto práci vhodné. Dbejte na HI - tepelnou izolaci. Tato pracovní obuv bez problémů odolá velkým žárům po dobu 30 minut.

Práce na široké noze


Čím tužší je konstrukce obuvi, tím užší prostor mohou mít za určitých okolností prsty, neboť obuv se nepoddá. Co je u sportovní obuvi kompenzováno flexibilním materiálem, může u bezpečnostní obuvi rychle vést k potížím a chybnému postavení. Pro široké nohy nabízíme proto rovnou bezpečnostní obuv S3 s takzvanou šířkou 12. Široký tvar zajišťuje dostatek místa a absolutní volnost pro prsty. Pro nohy, které jsou nejen široké, ale také velké, je naše bezpečnostní obuv dokonce do velikosti 52.

Bezpečnostní třída, nejrůznější bezpečnostní obuv


Vždy podle účelu použití, ročního období a osobních představ jsou již v bezpečnostní kategorii S3 otevřené nesčetné možnosti pro dámy a pány. Ležérní bezpečnostní polobotky ve stylu tenisek s otočným zapínáním, robustní bezpečnostní obuv ve variantě Mid s šířkou 12 nebo silné bezpečnostní holínky na zimu – u engelbert strauss naleznete přesně tu správnou pracovní obuv pro Vaše potřeby.

Více
Méně

Engelbert Strauss s.r.o.

Tel
226 201 520
Fax
226 201 521
Všechny ceny s připočtením dopravného při objednávce méně než 4 840,00 Kč.
Všechny ceny s připočtením zákonné daně s připočtením dopravného při objednávce méně než 4 000,00 Kč.