Menu Produkty
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků
4 / 4 zboží
dosažen max. počet pro tuto kategorii!
Pro přidání dalších druhů zboží odstraňte prosím alespoň 1 zboží z kategorie.
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků
bylo přidáno do porovnávacího seznamu.
Přidat druh zboží
Pro porovnání výrobků je třeba výrobky přidat do porovnávacího seznamu.
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků

LexikonEAZYFIT® comfort technology


  • velmi pohodlné díky inovativní technologii pasu
  • oboustranne elastické nabírání na principu harmoniky
  • poskytují enormní flexibilitu v oblasti pasu
  • pohodlneji a bezpecneji sedí pri každém pohybu
  • ani v extrémních pracovních podmínkách nikde netlací a neškrtí
  • i pri maximálním pohodlí si zachovávají moderní sportovní vzhled

EAZYFIT® CLIMATE


Pohodlí a flexibilita na principu harmoniky!

Prenos charakteru více šírek na zóny s intenzivním pohybem v oblasti ramen /zad. Úcastní se každého pohybu a ideálne se prizpusobí ruzným šírkám ramen. Mikrojemné póry zajistí zlepšenou cirkulaci a príjemný pocit tepla.

Elastanová (EL)


Elastanová vlákna jsou velmi roztažitelná a mohou dosáhnout až sedminásobku své původní délky. Po roztažení se vlákna znovu stáhnou na svoji původní délku. Nejčastěji se elastan kombinuje s jinými vlákny pro rozšíření jejich vlastností o elasticitu elastanu. Díky funkčním vlastnostem elastanu jsou tato vysoce elastická vlákna tak zajímavá pro oblast sportu: Rychlé schnutí, přesné padnutí a tvarová stálost jsou však také přesně ty funkce, které musí splňovat pracovní oděvy. Elastan umožňuje, že si naše pracovní oděvy udrží tvar a kopírují každý pohyb. Kombinace bavlny a elastanu je zárukou flexibility a pohodlí. Přirozené přednosti bavlny – měkká, příjemná na nošení a se schopností pojmout mnoho vlhkosti – doplňuje elastan svými elastickými vlastnostmi, díky ní jsou textilie nemačkavé, lehké a rychleschnoucí.

Údržba: Materiál, který obsahuje elastan, byste měli prát s jemným pracím prostředkem. Pro sušení a žehlení si bezpodmínečně přečtěte pokyny pro údržbu oděvu na etiketě.

Elastomultiester (EME)


Synteticky vyráběná vlákna s enormní roztažností

Elastomultiester je výraz pro elastické, bikomponentní vlákno z taveniny. Jednotlivá vlákénka těchto vláken se skládají ze dvou různých dílčích nekonečných vláken, která se zase skládají ze dvou různých polyesterových polymerů. Díky tomuto speciálnímu složení je dosaženo promyšlených elastických a smršťovacích vlastností. Vynikající stabilita materiálu, nepatrné smršťování, vysoká tržná pevnost a také snadná údržba a snadné žehlení jsou velkými výhodami textilií s vláknem elastomultiester. Především v oblasti gastronomie a zdraví sázíme na pracovní oděvy s podílem elastomultiesteru.

ELTEN AIR-Systém tlumení v oblasti pat


Systém tlumení v oblasti pat

Systém poskytuje optimální oporu a absorpci energie nohy díky stabilnímu tlumení nárazů v oblasti paty. Snižuje výdej energie při chůzi, zajišťuje rovnoměrné pohyby při nakračování a pomáhá upravit chyby nohou během kroku. Tím je zejména na měnícím se povrchu výrazně zlepšena síla nárazu a stabilita při chůzi.

ELTEN AIR-Systém tlumení v oblasti pat


Systém tlumení v oblasti pat

Systém poskytuje optimální oporu a absorpci energie nohy díky stabilnímu tlumení nárazů v oblasti paty. Snižuje výdej energie při chůzi, zajišťuje rovnoměrné pohyby při nakračování a pomáhá upravit chyby nohou během kroku. Tím je zejména na měnícím se povrchu výrazně zlepšena síla nárazu a stabilita při chůzi.

EN 343:2003


Ochrana proti nepřízni počasí patří k hlavním vlastnostem kvalitních pracovních oděvů. Cílem je trvalá ochrana před nejdivočejším počasím v daném pracovním prostředí. Pro splnění specifických požadavků pracovního světa je současně pro denní pracovní použití rozhodující životnost a odolnost. Pro ochranné oděvy engelbert strauss je proto rozhodující certifikace podle normy DIN EN 343:2003. zjistit více

EN 381-5 třída ochrany proti pořezání 1, forma A, zkontrolováno KWF Profi a uznáno FPA


e.s. Ochranný oděv dle EN 381-5 chrání svého nositele před poraněním nohou v důsledku pořezání ručně vedenými řetězovými pilami.

Norma EN 381 stanovuje zvláštní požadavky na ochranný oděv pro uživatele ručně vedených řetězových pil, část 5 obsahuje specifické požadavky na ochranu nohou.

Protipořezové oděvy jsou klasifikovány podle rychlostí řetězů, do nichž ochrana trvá. Třída ochrany proti pořezání 1 odpovídá rychlosti řetězu 20 m/s.

Střih protipořezových kalhot informuje o chráněné oblasti nohou. Pro protipořezové kalhoty v lesnictví je typický střih do A – přední oblast nohou je adekvátně vybavena materiálem chránícím proti pořezání. Střih do A: částečně chrání obě nohy, ochrana začíná více než 5 cm od spodní strany nohavice a končí nejméně 20 cm nad krokovým švem, zasahuje 5 cm do vnitřní strany pravé nohavice a 5 cm do vnější části levé nohavice.

e.s. Protipořezové kalhoty jsou opatřeny značkou KWF Profi a uznány FPA. Pouze ochranný oděv a pracovní prostředky, které byly důkladně zkontrolovány Kuratoriem pro práce v lese a lesní techniku (KWF), jsou opatřeny touto značkou. Splňují veškeré požadavky dle stavu techniky. K nim patří hospodárnost a předpisy pro bezpečnost práce, ergonomii a ochranu životního prostředí. Kontroly zahrnují technická měření, zkušební použití v lesnictví a průzkumy z praxe. Při pozitivním výsledku rozhodne příslušná zkušební komise o závěru "uznáno FPA"

e.s. Clima Concept


Díky e.s. clima conceptu si vyberete optimální teplotní stupen podle telesné aktivity. e.s. Funkcní spodní prádlo nabízí proto rešení na míru pro každý teplotní stupen.

ESD


Pracoviště, která musí být chráněna před elektrostatickými náboji, jsou označována jako Electrostatic Protected Area (elektrostaticky chráněná oblast) nebo jako pracoviště ESD. Díky antistatickému vybavení, např. antistatickým pracovním oděvům, bezpečnostní obuvi ESD, se v příslušných oblastech zabrání elektrostatickým nábojům, vzniklým nejčastěji elektřinou vzbuzenou třením. Dle aktuálních norem ESD jsou pro ochranná pásma ESD uvedeny maximální přípustné elektrostatické náboje. Slouží ochraně před elektrostatickým výbojem, který by mohl poškodit nebo zničit citlivé elektronické součásti. Pracovní a bezpečnostní obuv s vybavením ESD musí splňovat požadavky normy DIN EN 61340, se svodovým odporem v oblasti mezi > 100 kiloohm (1,0 x 10⁵ ohm) až < 35 megaohm (35 x 10⁷ ohm). Norma EN 1149-5:2008 ve spojení s EN 1149-3:2004 reguluje vlastnosti ochranného oděvu s elektrostatickými vlastnostmi.