Menu Produkty
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků
4 / 4 zboží
dosažen max. počet pro tuto kategorii!
Pro přidání dalších druhů zboží odstraňte prosím alespoň 1 zboží z kategorie.
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků
bylo přidáno do porovnávacího seznamu.
Přidat druh zboží
Pro porovnání výrobků je třeba výrobky přidat do porovnávacího seznamu.
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků

LexikonEAZYFIT® comfort technology


  • velmi pohodlné díky inovativní technologii pasu
  • oboustranne elastické nabírání na principu harmoniky
  • poskytují enormní flexibilitu v oblasti pasu
  • pohodlneji a bezpecneji sedí pri každém pohybu
  • ani v extrémních pracovních podmínkách nikde netlací a neškrtí
  • i pri maximálním pohodlí si zachovávají moderní sportovní vzhled

EAZYFIT® CLIMATE


Pohodlí a flexibilita na principu harmoniky!

Prenos charakteru více šírek na zóny s intenzivním pohybem v oblasti ramen /zad. Úcastní se každého pohybu a ideálne se prizpusobí ruzným šírkám ramen. Mikrojemné póry zajistí zlepšenou cirkulaci a príjemný pocit tepla.

Elastanová (EL)


Elastanová vlákna jsou velmi roztažitelná a mohou dosáhnout až sedminásobku své původní délky. Po roztažení se vlákna znovu stáhnou na svoji původní délku. Nejčastěji se elastan kombinuje s jinými vlákny pro rozšíření jejich vlastností o elasticitu elastanu. Díky funkčním vlastnostem elastanu jsou tato vysoce elastická vlákna tak zajímavá pro oblast sportu: Rychlé schnutí, přesné padnutí a tvarová stálost jsou však také přesně ty funkce, které musí splňovat pracovní oděvy. Elastan umožňuje, že si naše pracovní oděvy udrží tvar a kopírují každý pohyb. Kombinace bavlny a elastanu je zárukou flexibility a pohodlí. Přirozené přednosti bavlny – měkká, příjemná na nošení a se schopností pojmout mnoho vlhkosti – doplňuje elastan svými elastickými vlastnostmi, díky ní jsou textilie nemačkavé, lehké a rychleschnoucí.

Údržba: Materiál, který obsahuje elastan, byste měli prát s jemným pracím prostředkem. Pro sušení a žehlení si bezpodmínečně přečtěte pokyny pro údržbu oděvu na etiketě.

Elastomultiester (EME)


Synteticky vyráběná vlákna s enormní roztažností

Elastomultiester je výraz pro elastické, bikomponentní vlákno z taveniny. Jednotlivá vlákénka těchto vláken se skládají ze dvou různých dílčích nekonečných vláken, která se zase skládají ze dvou různých polyesterových polymerů. Díky tomuto speciálnímu složení je dosaženo promyšlených elastických a smršťovacích vlastností. Vynikající stabilita materiálu, nepatrné smršťování, vysoká tržná pevnost a také snadná údržba a snadné žehlení jsou velkými výhodami textilií s vláknem elastomultiester. Především v oblasti gastronomie a zdraví sázíme na pracovní oděvy s podílem elastomultiesteru.

EN 343:2003


Oděvy s ochranou proti nepříznivému počasí Engelbert Strauss se před prodejem podrobují tvrdým zkušebním metodám. Norma DIN EN 343:2019 (dříve DIN EN 343:2010) zaručuje, že výrobky vyhovují nejvyšším nárokům v každodenním pracovním nasazení. Vícestupňová certifikace je pro zákazníky jasný a spolehlivý znak kvality. V testech jsou rozhodující dvě kritéria: Jak je materiál vodotěsný a prodyšný. Obě hodnoty se znázorňují na stupnici od 1 do 4, kdy 4/4 je nejlepší možný výsledek.

Ochrana proti nepříznivému počasí, která je i příjemná

Zatímco u první hodnoty se testuje odpor bundy proti různě vysokému tlaku vody, druhé číslo definuje schopnost materiálu odvádět vodní páru směrem ven. Kromě toho se u normy DIN zkoumá také to, zda si oděv při častém používání zachová své mechanické vlastnosti (stabilitu/odolnost). Strauss nabízí množství certifikovaných bund do deště a kalhot do nepříznivého počasí, které nejen udržují v suchu, ale také svými vysoce výkonnými membránami zajišťují vysoký komfort při nošení.

EN 381-5 třída ochrany proti pořezání 1, forma A, zkontrolováno KWF Profi a uznáno FPA


e.s. Ochranný oděv dle EN 381-5 chrání svého nositele před poraněním nohou v důsledku pořezání ručně vedenými řetězovými pilami.

Norma EN 381 stanovuje zvláštní požadavky na ochranný oděv pro uživatele ručně vedených řetězových pil, část 5 obsahuje specifické požadavky na ochranu nohou.

Protipořezové oděvy jsou klasifikovány podle rychlostí řetězů, do nichž ochrana trvá. Třída ochrany proti pořezání 1 odpovídá rychlosti řetězu 20 m/s.

Střih protipořezových kalhot informuje o chráněné oblasti nohou. Pro protipořezové kalhoty v lesnictví je typický střih do A – přední oblast nohou je adekvátně vybavena materiálem chránícím proti pořezání. Střih do A: částečně chrání obě nohy, ochrana začíná více než 5 cm od spodní strany nohavice a končí nejméně 20 cm nad krokovým švem, zasahuje 5 cm do vnitřní strany pravé nohavice a 5 cm do vnější části levé nohavice.

e.s. Protipořezové kalhoty jsou opatřeny značkou KWF Profi a uznány FPA. Pouze ochranný oděv a pracovní prostředky, které byly důkladně zkontrolovány Kuratoriem pro práce v lese a lesní techniku (KWF), jsou opatřeny touto značkou. Splňují veškeré požadavky dle stavu techniky. K nim patří hospodárnost a předpisy pro bezpečnost práce, ergonomii a ochranu životního prostředí. Kontroly zahrnují technická měření, zkušební použití v lesnictví a průzkumy z praxe. Při pozitivním výsledku rozhodne příslušná zkušební komise o závěru "uznáno FPA"

EN ISO 11393-2


Ochranné oděvy pro uživatele ručně vedených řetězových pil – část 2: Požadavky na výkon a zkušební metody pro ochranu nohou (ISO 11393-2:2018); Německé znění EN ISO 11393-2:2019

Nahrazuje dosavadní normu DIN EN 381-5 / byly provedeny následující změny:

a) sloučení dosud platných norem DIN EN 381-5 a DIN EN 381-2 do jedné normy

b) zaznamenání nových pojmů v oddílu 3

c) přepracování oddílu 4 "Požadavky"

d) byl zcela přepracován oddíl 6.1.1 "Čištění"

e) do bodu 6.6 byla přidána kontrola ergonomie

f) byl přepracován oddíl 7 "Označení"

g) byly přepracovány požadavky na informace v oddíle 8

h) přizpůsobení aktuálně platným strukturálním pravidlům

e.s. Clima Concept


Díky e.s. clima conceptu si vyberete optimální teplotní stupen podle telesné aktivity. e.s. Funkcní spodní prádlo nabízí proto rešení na míru pro každý teplotní stupen.

ESD


Pracoviště, která je třeba chránit před elektrostatickým nabitím, jsou označena jako Electrostatic Protected Area (elektrostaticky chráněná oblast) nebo pracoviště ESD. Díky antistatickému vybavení, např. antistatickému pracovnímu oděvu, bezpečnostní obuvi ESD, je v příslušných prostorách zamezeno elektrostatickému nabití, které nejčastěji vzniká ze statické elektřiny. Podle aktuálních norem ESD se pro ochranné zóny ESD uvádí maximálně přípustné elektrostatické nabití. To slouží k ochraně před elektrostatickým výbojem, který může poškodit nebo zničit citlivé elektronické součásti. Pracovní a bezpečnostní obuv s vybavením ESD musí splňovat požadavky dle DIN EN 61340, se svodovým odporem mezi > 0,1 megaohmů (1,0 x 10⁵ Ohm) až < 100 megaohmů (1,0 x 108 ohmů). Norma EN 1149-5:2008 ve spojení s EN 1149-3:2004 upravuje vlastnosti ochranných oděvů s elektrostatickými vlastnostmi.


Engelbert Strauss s.r.o.

Tel
226 201 520
Fax
226 201 521
Všechny ceny s připočtením dopravného při objednávce méně než 4 840,00 Kč.
Všechny ceny s připočtením zákonné daně s připočtením dopravného při objednávce méně než 4 000,00 Kč.