Menu Produkty
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků
4 / 4 zboží
dosažen max. počet pro tuto kategorii!
Pro přidání dalších druhů zboží odstraňte prosím alespoň 1 zboží z kategorie.
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků
bylo přidáno do porovnávacího seznamu.
Přidat druh zboží
Pro porovnání výrobků je třeba výrobky přidat do porovnávacího seznamu.
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků

LexikonPara-Aramid (AR)


100% aramid

Velmi otěruvzdorný, v trhu pevný a odolný materiál, který se používá v zatížených zónách. Kevlar® je založen na aramidových vláknech, která jsou s nylonem zapracována do materiálové směsi. Aramidová vlákna odmítají jakékoli zbarvení, vždy zůstanou bíložlutá.

PIMA COTTON - BEST QUALITY


PIMA COTTON je velice jemná bavlna vynikající kvality. Její podíl na rocní celosvetové sklizni je nejvýše 3 %. V textilním prumyslu a zpracování se bavlna rozlišuje primárne podle délky striže (délky vlákna). Cím delší je bavlnené vlákno, tím výše se radí v žebrícku kvality. Nejlepší kvalita s délkou striže od 32 mm se u spolecnosti engelbert strauss používá pro tento druh zboží.

Polyamid (PA)


100% polyamid

Vedle polyesteru velmi univerzálně použitelné plastové vlákno v oblasti outdooru. Je odolné v trhu a oděru, elastické a pojme jen cca 4 % své vlastní hmotnosti vody. Navíc jej lze velmi dobře opatřit vrstvou, např. polyuretanem.

Polyester (PES)


  • čisté umělé vlákno
  • snadná údržba, velmi odolné
  • pojme jen 0,5 % vlastní hmotnosti vlhkosti
  • rychleschnoucí
  • tvarově stálé
  • vysoce stabilní vůči UV a stárnutí

Jsou to v první řadě vlastnosti údržby, kterými polyester v oblasti pracovních oděvů přesvědčí. Rychleschnoucí, téměř se nemačká a perfektně drží tvar, díky tomu zůstane „univerzální umělé vlákno“ i po častém nošení a praní ve formě. Z důvodu rychlého odvodu vlhkosti se polyesterová vlákna často používají v oblasti funkčního oblečení, mj.. ve sportu. Textilie z polyesteru jsou stálobarevné, velmi odolné vůči povětrnostním vlivům a robustní - přesvědčí díky maximální kumulaci tepla také jako výplňový materiál pro pracovní bundy.

Polypropylen (PP)


Toto umělé vlákno pojme méně tekutiny než jiná přírodní nebo syntetická vlákna. Proto polypropylen rychleji schne než jiná polyesterová vlákna.

Z tohoto důvodu je toto vlákno velmi vhodné pro výrobu funkčního spodního prádla.

Polyuretan (PU)


100% polyuretan

Syntetický materiál pro kvalitní, nepropustné vrstvy. Dlouho si zachovává své vlastnosti, švy lze zapečetit a zůstává flexibilní i v chladnu. V oblasti obuvi se polyuretan používá jako tvarově stálý, lehký materiál pro mezipodešve a jako otěruvzdorná vrstva na kůži.

Polyvinylchlorid (PVC)


Jeden z nejstarších plastů, který se po dlouhou dobu mnohostranně používal kvůli svým vlastnostem (rezistentní vůči většině chemikálií, těžko zápalný, tak dobrý jako žádná jiná absorpce vlhkosti, dobrý tepelný izolátor), např. jako vodoodpudivá vrstva jiných textilních vláken.

Poly-Cotton


Poly-Cotton je směsová tkanina z polyesteru a bavlny, s vyšším podílem polyesteru. Cílem při výrobě směsových tkanin je kombinace pozitivních vlastností výchozích materiálů. V oblasti pracovních oděvů se často používají směsi polyesteru a bavlny. Tato upřednostňovaná kombinace spojuje výhody umělých a přírodních vláken v silný, pohodlný materiál se snadnou údržbou. Výhodou vyššího podílu polyesteru je převážně dlouhá životnost a snadná údržba tkaniny.

PrimaLoft®


PrimaLoft® je neuvěřitelně měkká, lehká a disponuje vynikajícími vodoodpudivými vlastnostmi. Výrobky z materiálu PrimaLoft® udržují Vaše tělo v teple a suchu i za nejextrémnějších podmínek. Patentovaná, ultra jemná struktura mikrovláken zadržuje teplo a snižuje výdej energie.

ProViscose®


Je schopen velmi vysokou měrou absorbovat vlhkost, přechodně ji uložit a kontrolovaně odvést do další vrstvy. Tím se zabrání hromadění vlhkosti a vytváří se příjemné tělesné klima.

PUR-Dvouvrstvá podešev


Elastický měkký nášlap díky integrované měkké komfortní vrstvě. Otěruvzdorný díky kompaktní pěnové vrstvě. Dobré hodnoty bezpečnosti proti posunutí. Žáruvzdorný do 140 °C. Stabilní vůči chladu do –25 °C. Rezistentní vůči oleji, benzínu a kyselinám.


Engelbert Strauss s.r.o.

Tel
226 201 520
Fax
226 201 521
Všechny ceny s připočtením dopravného při objednávce méně než 4 840,00 Kč.
Všechny ceny s připočtením zákonné daně s připočtením dopravného při objednávce méně než 4 000,00 Kč.