Menu Produkty
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků
4 / 4 zboží
dosažen max. počet pro tuto kategorii!
Pro přidání dalších druhů zboží odstraňte prosím alespoň 1 zboží z kategorie.
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků
bylo přidáno do porovnávacího seznamu.
Přidat druh zboží
Pro porovnání výrobků je třeba výrobky přidat do porovnávacího seznamu.
Porovnávací seznamy
Porovnání výrobků

LexikonMAK-hodnota


MAK znamená Maximální pozornost A Koncentrace na pracovišti.

Časově zprůměrovaná koncentrace, které mohou být vystaveni téměř všichni pracovníci v rámci 8hodinového dne a 40hodinového týdne opakovaně den za dnem, aniž by bylo očekáváno poškození zdraví. Tato hodnota se měří pro jemný prach v mg/metr krychlový, pro plyny a páry v ml/metr krychlový.

Membran


Klimatické membrány jsou nepromokavé a přitom prodyšné. Jejich prodyšnost se však uplatní jen tehdy, když energetický pokles vznikne formou poklesu teploty z vnitřní k vnější straně. Není-li tomu tak, ztrácí klimatické membrány svoji prodyšnost a jsou pro vodu nepropustné do obou směrů.

Na základě jejich funkčnosti se rozlišuje mezi dvěma typy:

 • Klimatická membrána:
  Mikroporézní membrána
  Mikroporézní znamená, že vrstva/membrána může nechat molekuly vodní páry procházet přímo, neboť póry membrány jsou podstatně větší než molekuly vodní páry a výrazně menší než kapičky vody. Nejznámějším příkladem mikroporézní membrány je GORE-TEX®.
 • Kompaktní membrána:
  Oproti mikroporézním vrstvám nebo membránám nemají kompaktní vrstvy/membrány póry. Své prodyšnosti dosahují kompaktní vrstvy/membrány elektrochemickou cestou. Vodní pára je elektrochemickou cestou odváděna podél molekulového řetězce s transportními molekulami k vnější straně. Nejznámějším příkladem kompaktní membrány je SympaTex®.

S ohledem na svou prodyšnost jsou kompaktní membrány zpravidla podkladem mikroporézních membrán. Jediná základní výhoda kompaktních membrán spočívá v méně bezproblémové péči, neboť žádné póry nemohou být ucpány nečistotami nebo neodbornou údržbou. V zásadě však platí, že trvanlivost vrstev/membrán ve velké míře závisí na struktuře nosného materiálu. Čím hladší je nosný materiál, tím delší je životnost vrstvy/membrány.

Memory Foam


Hodně bot Strauss je vybaveno speciální stélkou. U Memory Foam by se dalo mluvit o obuvi s pamětí, protože stélka si pamatuje otisk nohy a časem se mu přizpůsobí. Tak je noha odlehčená tam, kde se nejvíc namáhá. Výhody paměťové pěny Memory Foam v detailu:

 • dodatečné odtlumení nártních kostí pod stélkou
 • rozložení tlaku / odlehčení zatížení středních nártních kůstek
 • vyšší komfort speciálně na tvrdých površích
 • dynamická podpora při chůzi v kombinaci se stélkou
 • konstrukce podle ortopedických požadavků

Merino


Merino je čisté přírodní vlákno. Vlna merino se získává z ovcí merino z Novozélandských Alp. Vlněná vlákna těchto alpinských ovcí jsou mnohonásobně jemnější a lehčí než obvyklá vlna. Z tohoto prvotřídního přírodního produktu se vyrábí materiály, které k pokožce přiléhají velmi lehce, měkce a jemně.

Regule klima, izoluje, zabraňuje zápachu – tyto vlastnosti přináší vlna merino ve své přirozené podobě. Vlna merino zabraňuje tvorbě bakterií a zůstává tak neutrální ohledně zápachu. Charakteristická struktura vláken hřeje při chladu a působí chladivě při teple, reaguje na rozdílné vnější vlivy a při silné tělesné zátěži odvádí teplo. Ideální pro měnící se podmínky a aktivity Stop-and-Go. Povrch vláken merino je hydrofobní, voda steče formou kapiček, zatímco jádro vlákna pojme vlhkost formou vodní páry - aniž byste materiál pociťovali jako vlhký nebo zvlhlý. Merino velmi rychle schne, odpuzuje nečistoty a oproti obvyklé vlně se snadno udržuje a je vhodná pro praní v pračce.

Mesh


Mesh je síťovina, která činí oděv zvlášť prodyšným a lehkým. V závislosti na výrobku splňuje síťovina různé zvláštní funkce.


Modal


Modalové vlákno je ze 100 % prírodní: jako výchozí surovina pro výrobu techto vláken se používá celulóza (prevážne z bukového dreva). Prírodní celulóza se rozpouští v ruzných, nejmodernejších výrobních postupech a upíná se na vlákna.

 • dokonalý pocit při nošení díky velmi měkké strečové kvalitě modalu
 • příjemně elastický a rychleschnoucí
 • velmi vysoké pohlcování vlhkosti
 • snadný na údržbu a tvarově stálý

Moleskin


Moleskin je nečesaná útková atlasová tkanina z bavlny s vysokou dostavou po útku.


Engelbert Strauss s.r.o.

Tel
226 201 520
Fax
226 201 521
Všechny ceny s připočtením dopravného při objednávce méně než 4 840,00 Kč.
Všechny ceny s připočtením zákonné daně s připočtením dopravného při objednávce méně než 4 000,00 Kč.